GT KUR SPORT TEAM

V sezóně 2017 se GT KUR sport team zaměří primárně na enduro. Na kolech GT Sanction a GT Force budete na českých závodech vídat Milana Myšíka a Matěje Višnovského v kategorii Muži – elite, Jana Vanera (Masters 30+) a Martina Krska (Masters 50+).
Právě příchod Matěje Višnovského je horkou novinkou. Tento mladý a velmi nadějný závodník z Liberce, který loni jezdil polovinu sezóny a hned si zapsal dvě umístění v TOP 10 v České enduro sérii, či například 2. místo na Marosaně v enduru.
Sjezdové a fourcrossové tratě bude v našich barvách hájit stálý člen týmu Hynek Strouha aka Růžovák.

Jak již složení týmu napovídá, zaměří se hlavně na enduro závody a to jak v ČR, tak i v zahraničí. Světovou enduro sérii (EWS) pojede Milan Myšík a 4 závody taky Jan Vaner. Hlavním cílem enduro týmu je také červencové Mistrovství ČR, které se jede premiérově v Sušici. Dále pak již zmíněná Česká enduro série a pro Milana Myšík závody EWS.

Hynek Strouha by se rád umisťoval v TOP 10 v Českém poháru ve sjezdu a opět se nominoval na MS ve 4×.

V minulé sezóně 2016 se našim závodníkům dařilo méně. V enduru Milan Myšík byl celou sezónu mimo hru kvůli operaci ramene. Růžky vystrčil po zranění až na posledním závodě České enduro série v Klínech, kde skončil těsně na 3. místě.

Velmi dobře ho zastoupil tehdy nováček Jan Vaner, který i přes svůj věk (33), proháněl elitní závodníky. V České enduro sérii se připsal dvě 4. místa a celkově skončil sedmý. Vanik byl vidět i na mezinárodních závodech. Na Superenduru v Canazei (Itálie) dojel těsně za desítkou na 11. místě. V Reschenpassu na závodě 3 Länder enduro (Rakousko, Itálie, Švýcarsko) skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Martin Krsek se v České enduro sérii umísťoval v Masterech 40+ pravidelně do 10. místa, i přestože patřil k nejstarším účastníkům celého seriálu.

Ve sjezdu se příliš nedařilo nikomu z týmu. Hynek Strouha se nominoval na MS ve 4×, ale tam po pádu v kvalifikaci skončil na 33. místě.

 

Team riders

   

 Milan Myšík – ENDURO

 

 Jan Vaner – ENDURO

 

 Hynek Strouha – DH, 4X

 

     

 Višňovský Matěj – ENDURO

 

 Milan Myšík st. – ENDURO

 

  Trsek Martin – ENDURO

 

   
Brňák Jan – XC    

 

News

   
     

 Sponsors

 
     

Gallery

 

 

 

 

 

History

KUR SPORT RACING TEAM vznikl v lednu roku 2006. Tým byl zaměřený pouze na bikros a na ME v Anglii 2006 patřil mezi nejúspěšnější týmy, když Romana Labounková brala zlato, Milan Myšík stříbro, Jan Švub skončil 6. a Adam Brada 9. Romana Labounková v našich barvách začala pronikat do ženské světové elity. V roce 2008 získal tým 1. místo na MČR v klubech a družstvech. Poté Labounková a Švub odešli a do týmu přišel Štěpán Tumpach. Ten zase během první sezóny pronikl mezi evropskou elitu, když v 19ti letech obsadil 5. místo na ME.

Od roku 2010 se tým specializuje pouze na MTB gravity disciplíny. Ve fourcrossu se vypracoval mezi světovou elitu reprezentant ČR Milan Myšík, který získal titul mistra ČR v juniorech (2011) i mužích (2012). Ve sjezdu si Ondřej Fiala vyjel v roce 2011 účast v elitní kategorii, když zajížděl stabilně do TOP 3 v expertech. Špatně si nevedli ani sjezdaři Jetmar a Huml, kteří se umísťovali kolem do 10. místa v ČR v expertech.

V sezóně 2014 přišel do DH týmu Martin Picek, který atakoval 10. místo v ČP a patřil mezi TOP 3 v seriálu 3DH cup. O něco lépe si v sezóně vedl Kryštof Jetmar, který se ČP prvním rokem rozkoukával v elitě, ale ve 3DH cupu obsadil celkově skvělé 2.místo! I mladý Lukáš Huml zažil skvělý rok. V ČP v kategorii expert skončil celkově 3. a letos ho tak uvidíme v elitě. V seriálu 3DH se stabilně umisťoval také do TOP 10! Lze tedy říci, že sjezdaři byli v loňském roce velmi úspěšní. 


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se