AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.

TREK - Gary Fisher

SUPERFLY 100 AL ELITE


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

TREK SUPERFLY 100 AL ELITE 2013

Proč právě kolo z řady SUPERFLY 100?

Nekompromisní volba mezi 29" celoodpruženými biky. Na rychlých závodních tratích je to ryzí závodník, zatímco v náročném terénu se Vám předvede jako skvělý průvodce každým trailem. Superfly 100 je kolem pro každého, kdo vyhledává absolutní rychlost ve spojení s pohodlím celoopruženého kola a všemi výhodami 29" kol TREK Gary Fisher Collection. Pro sezónu 2013 má karbonový rám, který je o více než 500g lehčí než jeho předchůdce. 

1) SUPERLEHKÝ APOLLO RÁM
NOVINKA 2013: Naprosto nový celoodpružený rám Superfly 100 SL je vyrobený v rámci Projektu Apollo, což znamená, že je o 500g lehčí než jeho předchůdce. Přesto vyniká svou tuhostí a díky použití OCLV Mountain Carbonu je i extrémně odolný.

2) ABP Convert
Systém Active Braking Pivot (ABP) je klíčovým prvkem všech celoodpružených kol značky TREK. Brzdění je nezávislé na odpružení, takže kolo má lepší vlastnosti v terénu. ABP přináší navíc o 40 % pevnější uchycení zadního kola v rámu. Jezdec má možnost volby, zda použije pevnou osu 142×12 mm nebo klasickou osu 135×5 mm, stačí pouze prohodit výměnné patky.

3) G2 geometrie
Tato geometrie je základním kamenem v ovladatelnosti 29" kol značky TREK. Revoluční nápad Gary Fischera, který spočívá v předsazení korunky přední vidlice, přináší zkrácení stopy, což má za následek výrazné zlepšení ovladatelnosti kola. Tato technologie je pouze u kol TREK.

4) OCLV CARBON NEBO ALPHA ALUMINIUM
Z celoodpružených kol řady TREK SUPERFLY 100 si zákazník pro rok 2013 může vybrat celkem ze šesti modelů. Tři naprosto nové karbonové modely vyrobené z odolného materiálu OCLV Mountain Carbon, který byl vyvinut v rámci Apollo projektu. Jestli hledáte lehké celoodpružené kolo s hliníkovým rámem, máte možnost vybírat ze třech modelů z lehké hliníkové slitiny Alpha Aluminium.


SPECIFIKACE
Rám Alpha Platinum Aluminium w/ABP Convert, E2 tapered head tube, magnesium swing link, G2 Geometry, 110mm travel
Vidlice Fox Evolution Series 32 Float w/CTD (climb-trail-descend) damper, rebound, E2 tapered steerer, 15QR thru axle, custom G2 Geometry w/51mm offset, 100mm travel
Tlumič Fox Evolution Series Float w/CTD (climb-trail-descend) damper, rebound, tuned by Trek in California, 7.25×1.75
Kola Bontrager sealed cartridge bearing, 15mm aluminium axle, front hub; Bontrager sealed cartridge bearing, aluminium axle, rear hub w/Bontrager Mustang 32-hole disc rims
Pláště Bontrager 29–1 Expert, 29×2.2"
Řazení Shimano SLX, 10 speed
Přesmykač Shimano SLX
Přehazovačka Shimano Deore XT Shadow
Kliky Shimano M552, 42/32/24
Kazeta Shimano HG62 11–36, 10 speed
Sedlo Bontrager Evoke 2, chromoly rails
Sedlovka Bontrager Rhythm Elite, 31.6mm, zero offset
Řidítka Bontrager Race Lite Low Riser, 31.8mm, 5mm rise
Představec Bontrager Race Lite, 31.8mm, 7 degree
Hlavové složení FSA NO.57SC, E2, semi-cartridge bearings
Brzdy Shimano SLX hydraulic disc brakes
Gripy Bontrager Race Lite, lock-on 

VIDEO

O ZNAČCE

Gary Fisher Collection by TREK

Gary Fisher je považován za duchovního otce mountainbikingu - jízdy na horském kole. Byla to parta lidí okolo Gary Fishera, která začala v Kalifornii jezdit na kolech v terénu. Jednalo se o takzvané clun­kery – kola ze šrotu. Gary Fisher je začal upravovat. Stále se ale jednalo o klasické kolo, i když upravené. Proto začal Gary Fisher se svými přáteli se stavbou speciálních kol určených i do náročných terénních podmínek.

Byl to právě Gary Fisher, který pojmenoval v roce 1979 jeden ze svých modelů Mountain Bike. V poslední době je však především autorem mnoha myšlenek a inovátorských technických řešení. Prostě Gary Fisher tvoří a mění svět horských kol.

V sezóně 2011 začal Gary Fisher nabízet svá kola jako součást značky TREK pod názvem Gary Fisher Collection. To se projevilo i ve výrazném nárůstu prodejů a poptávka po kolech Gary Fisher Collection se zvedla takřka osminásobně. V sezóně 2012 přišel Gary s úplně novým designem kol, která nesou jeho podpis. Sen Gary Fishera, jak přitáhnout co nejvíce lidí k aktivnímu ježdění, pokračuje dál…

 


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:KURsport.cz