AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.

Author

A-Ray 4.0


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

Author A-Ray 4.0 2014

Celoodpružené horské kolo FSX MTB 26 Author A-RAY 4.0 s rámem AUTHOR C carbon monocoque, vzduchový tlumič ROCK SHOX Monarch RT3 White uzamykatelný 165 / 38 mm (zadní stavba 100 mm) , vidlicí ROCK SHOX Recon Gold TK 15 Solo Air RL vzduchová dálkově uzamykatelná 15 mm pevná osa 1.5" taper sloupek (100 mm), brzdami AVID Elixir 7 kotoučové hydraulické (6" kotouče) a komponenty SRAM. Maraton či ostré cross country jsou na celoodpruženém horském kole tak trochu o jiné jízdě, protože jezdec si může dovolit v technických pasážích a ve sjezdech mnohem víc. Není náhodou, že celá kolekce má nápadně podobný design, protože klasický přední trojúhelník doplňuje čtyřčepová zadní stavba s čepem sedlových vzpěr před osou zadního náboje. Tento systém je aktivnější při brzdění a zároveň dost sofistikovaný na to, aby jezdce neokrádal ve výjezdech zbytečně o energii. Pokud by chtěl přece jen někdo ve stoupání ještě zrychlit, zamykání tlumiče i vidlice mu to ulehčí. U karbonových rámů získá jezdec nižší hmotnost a o něco vyšší komfort daný vlastnostmi samotného materiálu, naopak dural je sázkou na jistotu při hrubším zacházení. Pro všechny modely je pak totožná pozice vahadla přepákování na tlumič nebo asymetrické provedení řetězových vzpěr.


SPECIFIKACE
Rám AUTHOR B-karbon monocoque, vzduchový tlumič ROCK SHOX Monarch RT3 White uzamykatelný 165 / 38 mm (zadní stavba 100 mm)
Přední vidlice ROCK SHOX Recon Gold TK 15 Solo Air RL vzduchová dálkově uzamykatelná 15 mm pevná osa 1.5" taper sloupek (100 mm)
Hlavové složení FSA Orbit C-40 1.5" taper
Převodník SRAM S1000 44–33–22 zubů 170 / 175 mm kliky
Středové složení SRAM GXP
Přesmykač SRAM X7 (34.9)
Měnič SRAM X7
Řazení SRAM X7 Trigger (30)
Vícekolečko SRAM PG-1050 12–36 (10)
Řetěz SRAM PC-1031
Náboje AUTHOR Helium / Xenon Disc 15 mm přední pevná osa 32 děr
Brzdy AVID Elixir 7 kotoučové hydraulické (6" kotouče)
Brzdové páky AVID Elixir 7
Přední ráfek AUTHOR Neon Pro 32 děr
Zadní ráfek AUTHOR Neon Pro 32 děr
Paprsky nerez ocel 2.0 mm černé triple butted
Přední pneu GEAX Mezcal Kevlar 26" x 2.10"
Zadní pneu GEAX Mezcal Kevlar 26" x 2.10"
Pedály SHIMANO M520 nášlapné
Řidítka EASTON EA70 20 mm 685 mm
Držátka AUTHOR GripLock
Představec EASTON EA70
Sedlovka AUTHOR carbon (31.6)
Objímka AUTHOR (34.9)
Podsedlový šroub AUTHOR dural RU
Sedlo RITCHEY WCS Contrail
Počet rychlostí 30
Hmotnost 12,1 Kg / 19"

O ZNAČCE

AUTHOR představuje již více než 20 let českou značku pro jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství a sportovní potřeby.

 

SPOJENÍ ZNAČEK AGANG A AUTHOR (2015)

Kola s označením Author Gang se poprvé v nabídce objevila v roce 2002. S postupným rozšiřováním jednotlivých modelových řad se dospělo k názoru, že by bylo dobré utvořit samostatnou kolekci kol. Proto v roce 2010 byl představen koncept AGang jako solitérní cyklistickou značku. První kolekce tehdy čítala 23 původních i nových modelů.

Za uplynulých 5 let se u AGanga mnohé podařilo.

Úspěchem bylo především vybudování silného vývojového produktového centra v čele s Jaromírem Spěšným. Jeho zkušenosti jezdce, technické znalosti a pracovitost byly vždy motorem celého AGanga. Druhou devizou byla spolupráce s Janem Mocňákem, dvorním designérem kol AGang a tvůrcem všech propagačních a informativních materiálů s AGangem spojených.

Podařilo se  pojení pozitivních faktorů u AGanga a Authora. Tedy zejména koncepty celoodpružených kol Cult, Ninja a nyní hlavně Patriot. V roce 2014 Author poprvé přebírá Patriot platformu pro vlastní modely Epoque. Toto vše vznikalo ve vývojové a testovací „dílně“ označované jako AGang Laboratory. Zkráceně AG Lab. Velkou zásluhu na efektivním a zdárném fungování AG lab má i spolupráce s Technickou Univerzitou v Liberci.

V roce 2015 se Author plně soustředí na podporu AG Lab a implementuje úspěšné projekty pod křídla mateřského Authora odkud AGang vyšel. S potěšením oznamujeme, že spolupráce s původním tvůrčím týmem AGangu nekončí, naopak získává tímto novou dynamiku a intenzitu. Spojení toho nejlepšího z obou značek povede k ještě silnějšímu produktovému i lidskému zázemí Authora.

Mimo celoodpružené modely, BMX a Freestyle MTB je využito ověřené a kladně hodnocené rámové technologie a geometrie u kol Gangsta, Nikita, Capo a Angel. Výsledkem je inovovaná rámová řada všech úvodních 24“, 26“, 27.5“, 29“ a ASL modelů Author. Patriot, Ninja, Exe, Pimp a nově i Su-Mo, u kterých jsou užívány AG Lab technologie, ponesou označení „AG Lab“, nyní již pod značkou Author.

Dobrou zprávou je i zpřehlednění nabídky kol. Celkové množství 125 modelů se tímto redukuje na 92. V nabídce se tedy zákazník nyní lépe orientuje.

 

Jeden svět, jedna značka, jeden vývoj. Author.


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:

PříslušenstvíKURsport.cz