AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.

Author

CA 55


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

Author CA 55 2012

Pro modelovou kolekci r. 2012 zůstáváme u naší II. generace AUTHOR silniční rámové platformy, která je použita pro modely CA55/66/66Di2/77/ a CA88 v různé pevnostní úrovni a kvalitě použitého karbonového materiálu. Mezi technologicko-mechanické vlastnosti tohoto silničního karbonového rámu patří v první řadě jeho vynikající schopnost tlumit otřesy a absorbovat nerovnosti terénu, ale samozřejmě také nižší hmotnost a možnost libovolného tvarování všech profilů trubek. Další devizou karbonu je jeho vysoká tuhost, pevnost a výrazně nižší míra únavy materiálu v porovnání s duralem.

Vysokou míru pohodlí zajišťuje CARBON FLEX STAY DESIGN sedlové vzpěry. Profilace, karbonový materiál a tvar této vzpěry napomáhá absorpci otřesů přenášených do rámu od zadního kola. Nově jsme také do rámu integrovali nerez „samolepky“ chránící dolní trubku a řetězovou vzpěru proti odření karbonového rámu při nechtěném spadnutí řetězu z převodníků. Dokladem perfektní geometrie rámu, jeho tuhosti a pevnosti, volby vhodného materiálu a profilace rámových trubek je spokojenost silničních týmů PSK Whirlpool Author a ASC Dukla Praha, jejichž členové závodí na modelu CA7700.

 

  • Rám AUTHOR carbon monocoque
  • Přední vidlice AUTHOR carbon monocoque 1.5" taper
  • Měnič SHIMANO 105
  • Brzdy SHIMANO 105
  • Pneu PANARACER Race Type A Kevlar 700×23c

 


SPECIFIKACE
Rám AUTHOR carbon monocoque
Přední vidlice AUTHOR carbon monocoque 1.5" taper
Hlavové složení FSA Orbit C-40 1.5" taper
Převodník FSA Team Issue Compact 50–34 zubů 170 / 172.5 / 175 mm kliky
Středové složení FSA MegaExo
Přesmykač SHIMANO 105 (34.9)
Měnič SHIMANO 105
Řazení SHIMANO 105 (20)
Vícekolečko SHIMANO CS-5700 11–25 (10)
Řetěz SHIMANO 5700
Náboje MAVIC Ksyrium Equipe zapletená kola 20 / 20 děr
Brzdy SHIMANO 105
Brzdové páky SHIMANO 105
Ráfky MAVIC Ksyrium Equipe zapletená kola 20 / 20 děr
Paprsky MAVIC Ksyrium Equipe
Pneu PANARACER Race Type A Kevlar 700×23c
Pedály  –
Řidítka FSA Wing Compact 420 / 440 mm
Držátka AUTHOR PU / silikon / gel
Představec FSA Team Issue carbon
Sedlovka FSA carbon (31.6)
Objímka AUTHOR (34.9)
Podsedlový šroub  –
Sedlo FIZIK Antares
Počet rychlostí 20
Hmotnost 7,9 Kg / 540 mm  

O ZNAČCE

AUTHOR představuje již více než 20 let českou značku pro jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství a sportovní potřeby.

 

SPOJENÍ ZNAČEK AGANG A AUTHOR (2015)

Kola s označením Author Gang se poprvé v nabídce objevila v roce 2002. S postupným rozšiřováním jednotlivých modelových řad se dospělo k názoru, že by bylo dobré utvořit samostatnou kolekci kol. Proto v roce 2010 byl představen koncept AGang jako solitérní cyklistickou značku. První kolekce tehdy čítala 23 původních i nových modelů.

Za uplynulých 5 let se u AGanga mnohé podařilo.

Úspěchem bylo především vybudování silného vývojového produktového centra v čele s Jaromírem Spěšným. Jeho zkušenosti jezdce, technické znalosti a pracovitost byly vždy motorem celého AGanga. Druhou devizou byla spolupráce s Janem Mocňákem, dvorním designérem kol AGang a tvůrcem všech propagačních a informativních materiálů s AGangem spojených.

Podařilo se  pojení pozitivních faktorů u AGanga a Authora. Tedy zejména koncepty celoodpružených kol Cult, Ninja a nyní hlavně Patriot. V roce 2014 Author poprvé přebírá Patriot platformu pro vlastní modely Epoque. Toto vše vznikalo ve vývojové a testovací „dílně“ označované jako AGang Laboratory. Zkráceně AG Lab. Velkou zásluhu na efektivním a zdárném fungování AG lab má i spolupráce s Technickou Univerzitou v Liberci.

V roce 2015 se Author plně soustředí na podporu AG Lab a implementuje úspěšné projekty pod křídla mateřského Authora odkud AGang vyšel. S potěšením oznamujeme, že spolupráce s původním tvůrčím týmem AGangu nekončí, naopak získává tímto novou dynamiku a intenzitu. Spojení toho nejlepšího z obou značek povede k ještě silnějšímu produktovému i lidskému zázemí Authora.

Mimo celoodpružené modely, BMX a Freestyle MTB je využito ověřené a kladně hodnocené rámové technologie a geometrie u kol Gangsta, Nikita, Capo a Angel. Výsledkem je inovovaná rámová řada všech úvodních 24“, 26“, 27.5“, 29“ a ASL modelů Author. Patriot, Ninja, Exe, Pimp a nově i Su-Mo, u kterých jsou užívány AG Lab technologie, ponesou označení „AG Lab“, nyní již pod značkou Author.

Dobrou zprávou je i zpřehlednění nabídky kol. Celkové množství 125 modelů se tímto redukuje na 92. V nabídce se tedy zákazník nyní lépe orientuje.

 

Jeden svět, jedna značka, jeden vývoj. Author.


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:

Související produktyKURsport.cz