AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.
AKTUÁLNĚ: servis kol, eshop a prodej náhradních dílů funguje bez omezení.

Author

Era 3.0


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

Author Era 3.0 2014

Celoodpružené horské kolo FSX MTB 26 Author ERA 3.0 s rámem AUTHOR A carbon monocoque, vzduchový tlumič FOX Float RP23BV uzamykatelný 190 / 50 mm (zadní stavba 130 mm) , vidlicí FOX 32 Float 140 Fit RL vzduchová uzamykatelná 15 mm pevná osa 1.5" taper sloupek (140 mm), brzdami SHIMANO XT kotoučové hydraulické (7" kotouče) a komponenty SHIMANO. Maraton či ostré cross country jsou na celoodpruženém horském kole tak trochu o jiné jízdě, protože jezdec si může dovolit v technických pasážích a ve sjezdech mnohem víc. Není náhodou, že celá kolekce má nápadně podobný design, protože klasický přední trojúhelník doplňuje čtyřčepová zadní stavba s čepem sedlových vzpěr před osou zadního náboje. Tento systém je aktivnější při brzdění a zároveň dost sofistikovaný na to, aby jezdce neokrádal ve výjezdech zbytečně o energii. Pokud by chtěl přece jen někdo ve stoupání ještě zrychlit, zamykání tlumiče i vidlice mu to ulehčí.u duralových rámů je pro navýšení pevnosti navařená výztuha pod hlavovou trubkou, karbonové kousky mají tento prvek již obsažen v robustním monocoque provedení tohoto spoje hlavové a spodní trubky. Předpoklad náročnějšího používání totiž nedovoluje žádné konstrukční kompromisy, takže i samotná hlavová trubka je v konickém provedení na zesílený sloupek vidlice s větším spodním ložiskem. Díky tomu je i vedení kola v zatáčkách a jeho celkové ovládání přesnější.


SPECIFIKACE
Rám AUTHOR A-karbon monocoque, vzduchový tlumič FOX Float RP23BV uzamykatelný 190 / 50 mm (zadní stavba 130 mm)
Přední vidlice FOX 32 Float 140 Fit RL vzduchová uzamykatelná 15 mm pevná osa 1.5" taper sloupek (140 mm)
Hlavové složení FSA Orbit C-40 1.5" taper
Převodník SHIMANO XT-10 42–32–24 zubů 170 / 175 mm kliky
Středové složení SHIMANO XT-10 BB unit
Přesmykač SHIMANO XT (34.9)
Měnič SHIMANO XT
Řazení SHIMANO XT (30)
Vícekolečko SHIMANO M771–10 11–36 (10)
Řetěz SHIMANO HG-74
Náboje SHIMANO XT Disc 15 mm přední pevná osa 32 děr
Brzdy SHIMANO XT kotoučové hydraulické (7" kotouče)
Brzdové páky SHIMANO XT
Přední ráfek AUTHOR Helium Pro 32 děr
Zadní ráfek AUTHOR Helium Pro 32 děr
Paprsky nerez ocel 2.2 mm černé zesilované
Přední pneu GEAX AKA Kevlar 26" x 2.20"
Zadní pneu GEAX AKA Kevlar 26" x 2.20"
Pedály SHIMANO M540 nášlapné
Řidítka EASTON EC70 carbon 20 mm 685 mm
Držátka AUTHOR GripLock
Představec EASTON EA90
Sedlovka EASTON EC 70 Zero carbon (31.6)
Objímka AUTHOR (34.9)
Podsedlový šroub AUTHOR dural RU
Sedlo FIZIK Gobi XM
Počet rychlostí 30
Hmotnost 12,3 Kg / 19"

O ZNAČCE

AUTHOR představuje již více než 20 let českou značku pro jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství a sportovní potřeby.

 

SPOJENÍ ZNAČEK AGANG A AUTHOR (2015)

Kola s označením Author Gang se poprvé v nabídce objevila v roce 2002. S postupným rozšiřováním jednotlivých modelových řad se dospělo k názoru, že by bylo dobré utvořit samostatnou kolekci kol. Proto v roce 2010 byl představen koncept AGang jako solitérní cyklistickou značku. První kolekce tehdy čítala 23 původních i nových modelů.

Za uplynulých 5 let se u AGanga mnohé podařilo.

Úspěchem bylo především vybudování silného vývojového produktového centra v čele s Jaromírem Spěšným. Jeho zkušenosti jezdce, technické znalosti a pracovitost byly vždy motorem celého AGanga. Druhou devizou byla spolupráce s Janem Mocňákem, dvorním designérem kol AGang a tvůrcem všech propagačních a informativních materiálů s AGangem spojených.

Podařilo se  pojení pozitivních faktorů u AGanga a Authora. Tedy zejména koncepty celoodpružených kol Cult, Ninja a nyní hlavně Patriot. V roce 2014 Author poprvé přebírá Patriot platformu pro vlastní modely Epoque. Toto vše vznikalo ve vývojové a testovací „dílně“ označované jako AGang Laboratory. Zkráceně AG Lab. Velkou zásluhu na efektivním a zdárném fungování AG lab má i spolupráce s Technickou Univerzitou v Liberci.

V roce 2015 se Author plně soustředí na podporu AG Lab a implementuje úspěšné projekty pod křídla mateřského Authora odkud AGang vyšel. S potěšením oznamujeme, že spolupráce s původním tvůrčím týmem AGangu nekončí, naopak získává tímto novou dynamiku a intenzitu. Spojení toho nejlepšího z obou značek povede k ještě silnějšímu produktovému i lidskému zázemí Authora.

Mimo celoodpružené modely, BMX a Freestyle MTB je využito ověřené a kladně hodnocené rámové technologie a geometrie u kol Gangsta, Nikita, Capo a Angel. Výsledkem je inovovaná rámová řada všech úvodních 24“, 26“, 27.5“, 29“ a ASL modelů Author. Patriot, Ninja, Exe, Pimp a nově i Su-Mo, u kterých jsou užívány AG Lab technologie, ponesou označení „AG Lab“, nyní již pod značkou Author.

Dobrou zprávou je i zpřehlednění nabídky kol. Celkové množství 125 modelů se tímto redukuje na 92. V nabídce se tedy zákazník nyní lépe orientuje.

 

Jeden svět, jedna značka, jeden vývoj. Author.


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:

PříslušenstvíKURsport.cz