Krovové kolo Author Reflex má pevný a tuhý základ v podobě duralového rámu, tvarovaného šetrnou technologií HYDROFORMING. Tuto sezonu byla krosová kola obohacena o konstrukční prvky z COMFORT CROSS GEOMETRIE. Hlavními prvky této nové krosové geometrie je delší horní rámová trubka v kombinaci s kratším představcem, delší hlavová trubka a nižší šlapací střed. Jak už název napovídá, jedná se o velmi pohodlnou geometrii. Kromě funkční geometrie má Reflex vidlici RST Nova, nastavitelný představec, komponenty SHIMANO Alivio, 27 rychlostí či gelové sedlo Author Gel. Rám je také vybaven integrovaným rozhraním úchytu pro brzdový třmen typu International Standard (IS) a úchytem R40 pro stojánek. Model potěší nejen rekreační cyklisty, ale i sportovně orientované jezdce.
VELIKOST | 16", 18", 20", 22" |
---|---|
RÁM | dural 6061 700c |
PŘEDNÍ VIDLICE | RST Nova ML uzamykatelná (60 mm) |
HLAVOVÉ SLOŽENÍ | AUTHOR Integrated 1–1/8" |
PŘEVODNÍK | SUNTOUR NCX 48–38–28 zubů 170 / 175 mm kliky |
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ | SHIMANO UN100 |
PŘESMYKAČ | SHIMANO Altus (31.8) |
MĚNIČ | SHIMANO Alivio |
ŘAZENÍ | SHIMANO Alivio (27) |
VÍCEKOLEČKO | SHIMANO HG300–9 11–34 (9) |
ŘETĚZ | SHIMANO HG53 |
NÁBOJE | AUTHOR 32 děr |
BRZDY | TEKTRO 857 |
BRZDOVÉ PÁKY | SHIMANO Alivio |
RÁFKY | AUTHOR Argon Cross 32 děr |
PAPRSKY | nerez ocel 2.0 mm černé |
PLÁŠTĚ | AUTHOR PANARACER Silk Road Cross 700 × 42c |
PEDÁLY | AUTHOR dural |
ŘIDÍTKA | AUTHOR 25 mm 660 mm |
GRIPY | AUTHOR ErgoGrip |
PŘEDSTAVEC | UNO nastavitelný |
SEDLOVKA | AUTHOR dural (27.2) |
OBJÍMKA | AUTHOR (31.8) |
SEDLO | AUTHOR Sphere Gel |
POČET RYCHLOSTÍ | 27 |
HMOTNOST | 13.5 kg / 20" |
AUTHOR představuje již více než 20 let českou značku pro jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství a sportovní potřeby.
Kola s označením Author Gang se poprvé v nabídce objevila v roce 2002. S postupným rozšiřováním jednotlivých modelových řad se dospělo k názoru, že by bylo dobré utvořit samostatnou kolekci kol. Proto v roce 2010 byl představen koncept AGang jako solitérní cyklistickou značku. První kolekce tehdy čítala 23 původních i nových modelů.
Za uplynulých 5 let se u AGanga mnohé podařilo.
Úspěchem bylo především vybudování silného vývojového produktového centra v čele s Jaromírem Spěšným. Jeho zkušenosti jezdce, technické znalosti a pracovitost byly vždy motorem celého AGanga. Druhou devizou byla spolupráce s Janem Mocňákem, dvorním designérem kol AGang a tvůrcem všech propagačních a informativních materiálů s AGangem spojených.
Podařilo se pojení pozitivních faktorů u AGanga a Authora. Tedy zejména koncepty celoodpružených kol Cult, Ninja a nyní hlavně Patriot. V roce 2014 Author poprvé přebírá Patriot platformu pro vlastní modely Epoque. Toto vše vznikalo ve vývojové a testovací „dílně“ označované jako AGang Laboratory. Zkráceně AG Lab. Velkou zásluhu na efektivním a zdárném fungování AG lab má i spolupráce s Technickou Univerzitou v Liberci.
V roce 2015 se Author plně soustředí na podporu AG Lab a implementuje úspěšné projekty pod křídla mateřského Authora odkud AGang vyšel. S potěšením oznamujeme, že spolupráce s původním tvůrčím týmem AGangu nekončí, naopak získává tímto novou dynamiku a intenzitu. Spojení toho nejlepšího z obou značek povede k ještě silnějšímu produktovému i lidskému zázemí Authora.
Mimo celoodpružené modely, BMX a Freestyle MTB je využito ověřené a kladně hodnocené rámové technologie a geometrie u kol Gangsta, Nikita, Capo a Angel. Výsledkem je inovovaná rámová řada všech úvodních 24“, 26“, 27.5“, 29“ a ASL modelů Author. Patriot, Ninja, Exe, Pimp a nově i Su-Mo, u kterých jsou užívány AG Lab technologie, ponesou označení „AG Lab“, nyní již pod značkou Author.
Dobrou zprávou je i zpřehlednění nabídky kol. Celkové množství 125 modelů se tímto redukuje na 92. V nabídce se tedy zákazník nyní lépe orientuje.
Jeden svět, jedna značka, jeden vývoj. Author.