CANNONDALE KUR SPORT ENDURO TEAM

Do loňské dvanácté sezóny vstoupil tým s hlavním partnerem Cannondale.

Kompletní tým se bude specializovat pouze na enduro závody. Hlavní zbraní budou kola Cannondale Jekyll 27,5" a 29", dále má tým podporu prestižních značek Uvex, Maxxis, Mavic a Fabric. Tyto značky v ČR úspěšně zastupuje firma Aspire Sports s.r.o.

Novým sponzorem týmu je značka DAKINE v jehož dresech naše borce letos uvidíte.

Cannondale kohouti pro letošní sezonu jsou: Milan Myšík, Jan Vaner, Matěj Višnovský, Dominik Řidký, Martin Krsek a všemu šéfuje Milan Myšík starší.

Pro aktuální dění v týmu fotky, videa, reporty sledujte týmový FB profil Cannondal Kur Enduro Team nebo FB stránky Milana Myšíka: MilanMysik61, či Jana Vanera: JanVanerFanpage.

Team riders

Milan Myšík (26, Elite)

"V zimní pauze se u mě odehrály zásadité změny. Tou první je, že jsem se konečně dokopal ukončit školu, což je pro mě opravdu velké vítězství. Druhu změnou je kolo. Rozhodl jsem se, že zkusím Jekylla 29 velikost S. I přes svých 162 cm si s velkými koly rozumím a díky tomu, že mi Aspire dodalo kolo už na začátku prosince, mohl jsem se s ním krásně sžít a musím říct, že 29 je bomba, což se potvrdilo i na mých prvních závodech na Madeiře, respektive na Azorech, kde jsem pokaždé skončil na pódiu. Třetí velkou změnou byl přístup k tréninku. Na podzim jsem se domluvil na úzké spolupráci s Erikem Kimmelem, který se mi věnuje na 100% a i když jsem v zimě musel plán dost často kvůli učení měnit, nikdy to nebyl problém. V letošní sezóně se zaměřím na EWS European sérii a Alpine Enduro sérii, ale nebudou chybět ani vybrané závody v ČR, či EWS."

Jan Vaner (36, Masters 30-39)

"Tuto sezonu se budu soustředit hlavně na obhajobu vítězství v enduroserii v kategorii masters I., pak se ještě budu soustředit na další i zahraniční závody. Zimní příprava proběhla kromě pàr rýmiček bez problémů. Těším se na viděnou a pivo na prvních závodech."

Matěj Višňovský (23, Elite)

"Letošní sezóna snad nabídne hromadu nových a zajímavých míst kde si s klukama budeme moct zajezdit. Ať už se budeme honit po závodní trati nebo se prodírat neprostupným terénem při hledání nových trailů. Věřím, že naše nové stroje nám budou vždy spolehlivým parťákem!".

Dominik Řídký (18, U21)

"V nadcházející sezóně budu kopce brázdit na stejném Jekyllu jako v minulém roce akorát v nových barvách, takže se s kolem nebudu muset dlouho seznamovat. Chtěl bych na něm objet znovu celou českou sérii enduro závodů ale chtěl bych dosáhnout lepších výsledků než v minulé sezóně. V zimě jsem se hlavně věnoval tréninku co by mi zlepšil výdrž a doufám že mi to přinese určité ovoce. Už se těším až kolu ukážu co proto na prvních závodech.“

Martin Krsek (Masters 40+, 51)

"Po loňské sezóně promarněné díky zranění a následné operaci ramene věřím že i díky nové technice v podobě kola Cannondale Jekyll to bude sezóna o závodění, zábavě, potkávání lidí a doufám i výsledků v Enduroserii i jinde. A doufám že mnoho z vás potkám na našich domácích Telnických MTB stezkách."

Photos

Gallery

History

KUR SPORT RACING TEAM vznikl v lednu roku 2006. Tým byl zaměřený pouze na bikros a na ME v Anglii 2006 patřil mezi nejúspěšnější týmy, když Romana Labounková brala zlato, Milan Myšík stříbro, Jan Švub skončil 6. a Adam Brada 9. Romana Labounková v našich barvách začala pronikat do ženské světové elity. V roce 2008 získal tým 1. místo na MČR v klubech a družstvech. Poté Labounková a Švub odešli a do týmu přišel Štěpán Tumpach. Ten zase během první sezóny pronikl mezi evropskou elitu, když v 19ti letech obsadil 5. místo na ME.

Od roku 2010 se tým specializuje pouze na MTB gravity disciplíny. Ve fourcrossu se vypracoval mezi světovou elitu reprezentant ČR Milan Myšík, který získal titul mistra ČR v juniorech (2011) i mužích (2012). Ve sjezdu si Ondřej Fiala vyjel v roce 2011 účast v elitní kategorii, když zajížděl stabilně do TOP 3 v expertech. Špatně si nevedli ani sjezdaři Jetmar a Huml, kteří se umísťovali kolem do 10. místa v ČR v expertech.

V sezóně 2014 přišel do DH týmu Martin Picek, který atakoval 10. místo v ČP a patřil mezi TOP 3 v seriálu 3DH cup. O něco lépe si v sezóně vedl Kryštof Jetmar, který se ČP prvním rokem rozkoukával v elitě, ale ve 3DH cupu obsadil celkově skvělé 2.místo! I mladý Lukáš Huml zažil skvělý rok. V ČP v kategorii expert skončil celkově 3. a letos ho tak uvidíme v elitě. V seriálu 3DH se stabilně umisťoval také do TOP 10! Lze tedy říci, že sjezdaři byli v loňském roce velmi úspěšní.