CANNONDALE KUR SPORT ENDURO TEAM

Minulé sezóny jsme mohli vídat na českých, evropských i světových enduro závodech partu ze severních Čech, která nesla název GT KUR sport tým. Tým letos vstupuje již do dvanácté sezóny za podpory našeho bike shopu KURsport.cz a prestižních světových značek.

V posledních čtyřech sezónách zaznamenal team pod křídly GT Bicycles mnoha individuálních úspěchů. „Skvělé roky, které mě dovedly až do Kalifornie. Strávit měsíc po boku hvězd z GT Factory teamu byla čest a obrovská zkušenost“ říká Milan Myšík

Díky GT Bicycles!

Do nové sezóny 2018 tým vstupuje s novým hlavním partnerem, kterým je americká značka Cannondale.

Kompletní tým se bude specializovat pouze na enduro závody. Hlavní zbraní budou kola Cannondale Jekyll, dále má tým podporu prestižních značek Uvex, Maxxis, Mavic a Fabric. Tyto značky v ČR úspěšně zastupuje firma Aspire Sports s.r.o.

Cannondale kohouti pro letošní sezonu jsou: Milan Myšík, Jan Vaner, Matěj Višnovský, Dominik Řidký, Martin Krsek a všemu šéfuje Milan Myšík starší.

Cílem nového týmu je Česká Enduro série s výjimkou závodů na Malé Morávce a Špičáku, kterých se zúčastní pouze část týmu z důvodu termínové kolize s evropskými závody.

Pro aktuální dění v týmu fotky, videa, reporty sledujte týmový FB profil Cannondal Kur Enduro Team nebo FB stránky Milana Myšíka: MilanMysik61, či Jana Vanera: JanVanerFanpage.

Team riders

 Milan Myšík (25, Elite)

 "V letošní sezoně bych rád vyhrál nějaký závod České enduro série a v celkovém pořadí se vrátil do boje v elitní trojce. Věřím, že se prodám, co sem přes zimu natrénoval a nikterak to neovlivní dvoutýdenní angína, kterou jsem měl teď v březnu. Když vše půjde podle plánu, tak krom České série, se zaměřím na nově vzniklý seriál mistrovství Evropy a krom prvních dvou závodů i zbytek EWS. Všichni víme, jak důležitou roli hraje materiál a jsem opravdu rád, že se mi podařilo na letošek vyjednat podmínky se značkou Cannondale, protože geometrie nového Jekylla opravdu skvělá. Díky a těším se na společné zážitky a spolupráci."

 Jan Vaner (35, Masters 30-39)

"V nadcházející sezóně se přesunu konečně do vytoužené kategorie mladší veteráni a doufám, že hochy trošku potrápím a občas se dostanu na bednu. Stěžejní pro mne bude letos Česká enduro série, ke které přidám několik zahraničních závodů (EWS, Superenduro). Letos po dvou sezonách vyměníme s týmem kola GT za Cannondale Jekyll. Kolo se zatím ukazuje při zimní přípravě ve velmi dobrém světle, i když ho zatím moc nebylo. Těším se na viděnou již brzy na prvních závodech."

 Matěj Višňovský (23, Elite)

"Letošní sezóna snad nabídne hromadu nových a zajímavých míst kde si s klukama budeme moct zajezdit. Ať už se budeme honit po závodní trati nebo se prodírat neprostupným terénem při hledání nových trailů. Věřím, že naše nové stroje nám budou vždy spolehlivým parťákem!".

Dominik Řídký (17, U21)

"V tomhle roce bych opět chtěl objet celou Českou Enduroserii a k tomu alespoň jeden nebo dva závody v zahraničí. Doufám, že mě tréninky, co jsem měl v zimě dovedou k lepším výsledkům v nové sezóně, k těm by mohla napomoc i nová technika, vystřídal jsem trailové kolo za čistokrevné enduro Cannondale Jekyll. Na Jekyllu jezdim zatim chvilku, ale už teď poznám že mi to na něm jde lépe než na starém kolo. Díky Cannondalu a klukům z KURsportu, za to že s nimi můžu jezdit.“

Martin Krsek (Masters 40+, 51) 

"Po loňské sezóně promarněné díky zranění a následné operaci ramene věřím že i díky nové technice v podobě kola Cannondale Jekyll to bude sezóna o závodění, zábavě, potkávání lidí a doufám i výsledků v Enduroserii i jinde. A doufám že mnoho z vás potkám na našich domácích Telnických MTB stezkách."

 

Photos


Gallery

 

 

History

KUR SPORT RACING TEAM vznikl v lednu roku 2006. Tým byl zaměřený pouze na bikros a na ME v Anglii 2006 patřil mezi nejúspěšnější týmy, když Romana Labounková brala zlato, Milan Myšík stříbro, Jan Švub skončil 6. a Adam Brada 9. Romana Labounková v našich barvách začala pronikat do ženské světové elity. V roce 2008 získal tým 1. místo na MČR v klubech a družstvech. Poté Labounková a Švub odešli a do týmu přišel Štěpán Tumpach. Ten zase během první sezóny pronikl mezi evropskou elitu, když v 19ti letech obsadil 5. místo na ME.

Od roku 2010 se tým specializuje pouze na MTB gravity disciplíny. Ve fourcrossu se vypracoval mezi světovou elitu reprezentant ČR Milan Myšík, který získal titul mistra ČR v juniorech (2011) i mužích (2012). Ve sjezdu si Ondřej Fiala vyjel v roce 2011 účast v elitní kategorii, když zajížděl stabilně do TOP 3 v expertech. Špatně si nevedli ani sjezdaři Jetmar a Huml, kteří se umísťovali kolem do 10. místa v ČR v expertech.

V sezóně 2014 přišel do DH týmu Martin Picek, který atakoval 10. místo v ČP a patřil mezi TOP 3 v seriálu 3DH cup. O něco lépe si v sezóně vedl Kryštof Jetmar, který se ČP prvním rokem rozkoukával v elitě, ale ve 3DH cupu obsadil celkově skvělé 2.místo! I mladý Lukáš Huml zažil skvělý rok. V ČP v kategorii expert skončil celkově 3. a letos ho tak uvidíme v elitě. V seriálu 3DH se stabilně umisťoval také do TOP 10! Lze tedy říci, že sjezdaři byli v loňském roce velmi úspěšní. 

 

 

 

 

 

 


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz