GT

FURY WORLD CUP osobní kolo


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

GT FURY WORLD CUP 27,5 2015

Kolo je v perfektním stavu – pravidelně servisované.

Když jsme stavěli Fury, nechtěli jsme postavit pouze nějaké nové kolo. Chtěli jsme postavit kolo, které bude doma na stupních vítězů. Se svými 210 mm zdvihu a patentovaným systémem Independent Drivetrain

Klíčové prvky:

  • Duralový rám 6069 T6 s 27.5" koly a 210 mm zdvihu. Systém odpružení Independent Drivetrain s pevnou Maxle osou 12×150 mm.
  • Tlumič Fox DHX RC4 s úpravou Kashima
  • Vidlice Fox 40 27.5 RC2 FIT s úpravou Kashima a 203 mm zdvihu
  • Přehazovačka Shimano Saint Shadow+ s 10převody, kliky Shimano Saint s 36 zuby na převodníku
  • Pláště Continental Der Kaiser Projekt pro maximální trakci za všech podmínek a ochranou proti defektu
  • Hydraulické brzdy Shimano Saint s 203 mm centerlock IceTech kotouči

SPECIFIKACE
RÁM COR Downhill Design, 6069-T6 Alloy 650b Frame, 210mm Travel Independent Drivetrain® Suspension System w/Forged Linkage, Pivots, 1.5" Head Tube, and 12×150mm Thru Axle Dropouts
BARVY matte black-yellow
VIDLICE Fox Racing Shox 40RC2 FIT 27.5 Kashima, 203mm Travel, FIT damper, 20×110mm Thru Axle, w/ Adjustable High Speed/Low Speed Compression & Rebound
TLUMIČ Fox Racing Shox DHX RC4 Kashima, 9.5"x3", w/ w/ Adjustable High Speed/Low Speed Compression, Rebound, & Bottom-Out
PŘEHAZOVAČKA Shimano Saint Shadow Plus, RD-M820, Direct Mount
PŘESMYKAČ N/A
ŘAZENÍ Shimano Saint, SL-M820, Rapid Fire, Right Side Only
BRZDY Shimano Saint, BR-M820, w/ Metallic Pad, Fins, & SM-RT99 Centerlock 203mm IceTech Rotor
BRZDOVÉ PÁKY Shimano Saint, BL-M820
KLIKY Shimano Saint, FC-M825, 165mm, w/ 36T Ring
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ Shimano Saint, 83mm
KAZETA Shimano CS-6700, 10-Speed, 11–25T
RÁFKY Stan's NoTubes Flow EX, 32H
NÁBOJE Shimano Saint, HB-M820, Centerlock Disc, 20×110mm / 12×150mm Thru Axle
DRÁTY DT Swiss Competition, 2.0/1.8 Stainless
PLÁŠTĚ Continental Der Kaiser Projekt, Six Ply Casing w/ Black Chili Compound, 27.5"x2.4"
ŘETĚZ Shimano CN-HG95
ŘIDÍTKA Pro Atherton DH riser, 800mm Width, 15mm Rise, 31.8mm Clamp
PŘEDSTAVEC RaceFace Atlas Direct Mount, 30/50mm Length
HLAVOVÉ SLOŽENÍ FSA Orbit Z 1.5R, 1.5" to 1–1/8" Reducer, Alloy Cups w/ Sealed Bearings
PEDÁLY N/A
SEDLOVÁ OBJÍMKA e.thirteen LG1+ w/ 36T Bashguard, Alloy Boomerang
SEDLO Pro Atherton Saddle w/ Titanium Rails
SEDLOVKA Pro Atherton Post
EXTRA e.thirteen LG1+ w/ 36T Bashguard, Alloy Boomerang

O ZNAČCE

Začátkem 70.let – s nástupem motokrosu vznikly i závody kol na motokrosových závodištích. A tak Gary Turner, zkušený ve svařování CrMo, vyrobil pro svého syna lehké rámy pro tyto závody. Garyho rámy si postupem času získaly vynikající reputaci. O několik měsíců později Garyho kontaktoval Richard Long, majitel bikeshopu v Kalifornii. Tak v roce 1974 začalo nejslavnější partnerství v historii BMX. Gary a Richard se specializovali na výrobu CrMo rámů, vidlic a komponentů. V roce 1979 zakládají firmu GT Bicycles (název vznikl podle Garyho Turnera). Rozvíjí distribuci po celých USA a Evropě. Ale to ještě netušili, že během 20 let vybudují jednu z nejznámějších cyklistických firem na světě.

V letech 1987–1994 MTB zažil boom a GT představil svá první horská kola na Interbiku v Nevadě. O 5 let později kola GT dominovala v závodním MTB stejně jako v BMX. Jako první na světě vybavili svá kola výměnnou patkou a vyztužili okraje hlavové rámové trubky.

V roce 1991 přijali do svého mezinárodního závodního týmu mistryni světa v MTB Julii Furtado a juniorského světového šampiona ve sjezdu Nicholase Vouilloze. S dalšími postupně přibývajícími závodními hvězdami se GT Team stal jedním z nejsilnějších na světě.

 

GT vyvíjeli nejen horská kola, ale mezi jejich pýchu patří i nejrychlejší dráhové kolo na světě pro US Olympijský dráhový tým. Mnohamilionová investice však vyústila v zákaz UCI věšech aerodynamických aspektů, které zajistily kolům GT vítězství a ocenění.

 

Jako novinku přestavili na trh systém RTS – GT se stává vedoucím ve vývoji celoodpružených kol. Jako vůbec první na světě přichází GT s rámy se zadním tlumením přesahující magickou hranici 10 cm.

 

Obchod neustále firmy GT rostl každým měsícem, ale v červnu 1996 se vše nenávratně mění. Obchodní mozek a hlavní tahoun značky GT Richard Long umírá ve věku 46 let, když jej na motorce srazilo auto.

 

Ale i po této nešťastné události firma GT pokračuje ve zdokonalování svých kol  Přichází Fueler, jeden z mála rámů specifických pro dirt jump. GT se stal první společností s masovou výrobou celoodpružených kol na Taiwanu, a to se systémem RTS, dále představili linii silničních kol. US Olympijský tým jezdnil na top modelech a GT se stal oficiálním sponzorem tohoto týmu na olympiádě v Atlantě.

 

V dalších letech bylo představeno mnoho dalších novinek-např.: hliník se stal hitem a GT začal aplikovat zkušenosti získané ze Zaskara na BMX technologií, další novinkou byla monocoque konstrukce na bikrosových Box series kolech – za použití karbonu na MTB a silničních kolech,dále byla otevřena nová kapitola odpružení v MTB – i-Drive .

 

V roce 2000 se rám Ultrabox stal bombou v BMX.

 

O rok na to Společnost Pacific Cycle, největší společnost v cyklistickém průmyslu na světě, kupila značku GT, která stále zvyšovala prodej a v roce 2003 oznámila nejvyšší prodej kol ve své historii. O několik let později přišla inovovaná verze systému i-Drive.

 

V letech 2007–2009
GT pokračuje v adopci nových technologií. Představuje nová 29" kola a zcela novou metodu tvorby karbonových rámů. 

Konstrukce Force Optimized umožnila vytvořit první karbonové sjezdové kolo Fury a UB2, první celokarbonový závodní BMX. A stejně jako před tím, historii GT tvoří velké výsledky na závodní scéně.  Brian Lopes se stal v roce 2007 mistr světa ve 4×. V roce 2008 se stal Burry Stander mistr světa U23. V prvním olympijském roce závodního BMX získal Mike Day stříbrnou medaily a Jill Kintner bronzovou. Mick Hannah stál několikrát na podiu v závodech světového poháru ve sjezdu s novou Fury.

2010-SOUČASNOST
GT se zaměřuje na podporu nejlepších jezdců a týmů a vytváří další přelomová kola. 

Marc Beaumont v roce 2010 vyhrává závod ve Val di Sole a jako první člověk vyhrává závod světového poháru ve sjezdu na celokarbonovém kole. V roce 2013 GT podporuje nejrychlejší tým planety GT Factory Racing a zcela dominuje závodům světového poháru.

 


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz