GT

HELION CARBON EXPERT


Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

V současné době nelze tento produkt koupit.

dostupnost
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

GT HELION CARBON EXPERT 27,5 2015

Naše kola vytváříme především pro radost z jízdy s kamarády, a ne pouze pro dlouhé závodní víkendy. Nový Helion je tak především pro jezdce, kteří vyhledávají radost z jízdy, a pro něž je občasné posezení u pivka po švihu větší odměna než jakákoli medaile. Stabilita, manévrovatelnost a lehkost z jízdy. Nový Helion je dokonalou směsí minulé, současné i budoucí zábavy na kole.

Klíčové prvky:

  • Karbonový rám s technologií FOC Ultra pro 27,5" kola se 110 mm zdvihu a systémem odpružení Angle Optimized Suspension. Integrovaná kónická hlavová trubka, pevná Maxle osa 12×142 mm
  • Tlumič Fox Float CTD Boost Valve, nastavení CTD a zamykání dálkovým ovládáním z řidítek
  • Vidlice RockShox Reba RL se zdvihem 110 mm, zamykáním z řidítek a kónickým sloupkem
  • Kliky Shimano SLX, 38/24 zubů
  • Přehazovačka Shimano XT Shadow+ s 10rychlostní kazetou, direct mount
  • Brzdy Shimano SLX hydraulic brakes, metalické destičky, kotouče 180 mm
  • Ráfky Stans NoTubes Rapid 25, tubeless, náboje All Terra High Flange disc, zapouzdřené, pevné osy
  • Pláště Continental X-King 27.5×2.2”

SPECIFIKACE
RÁM COR XC Philosophy, FOC Ultra Carbon Frame, 110mm Travel Independent Drivetrain® AOS Suspension System w/Forged Linkage, Pivots, 1 1/8"-1 1/2" Integrated Head Tube, and 12×142mm Maxle Dropouts
BARVY gloss white-orange
VIDLICE RockShox Reba RL 27.5 Solo Air, 110mm Travel, 15×100mm Maxle, w/ Remote Lockout & Rebound Adjust, Tapered Alloy Steerer
TLUMIČ Fox Racing Shox Float CTD Remote BV, 6.5"x1.5" Air Shock, w/ Rebound Adjust & Remote Lockout
PŘEHAZOVAČKA Shimano Deore XT Shadow Plus, Direct Mount, RD-M786-D, GS Cage
PŘESMYKAČ Shimano SLX, FD-M676-D
ŘAZENÍ Shimano SLX, SL-M670, Rapid Fire
BRZDY Shimano SLX, BR-M675 Hydraulic, w/ Metallic Pad & RT-68 180mm Centerlock Rotor
BRZDOVÉ PÁKY Shimano SLX, BL-M675
KLIKY Shimano SLX, FC-M675, 38/24T, 2×10
STŘEDOVÉ SLOŽENÍ Shimano
KAZETA Shimano CS-HG81–10, 10-Speed, 11–36T
RÁFKY Stan's NoTubes Rapid 25, Tubeless, 32H
NÁBOJE All Terra High Flange Alloy Disc, Sealed Bearing, 15×100mm / 12×142mm Thru Axle
DRÁTY DT Competition, 1.8/1.6 Stainless, Black
PLÁŠTĚ Continental X-King 27.5×2.2", Folding
ŘETĚZ KMC X10
ŘIDÍTKA RaceFace Ride, Low Rise, 740mm Width
PŘEDSTAVEC RaceFace Ride, 1–1/8" Threadless, 6° Rise, 31.8mm Clamp, 80mm
HLAVOVÉ SLOŽENÍ Orbit C-40-ACB
PEDÁLY N/A
SEDLO fizik Tundra2, Manganese Rail
SEDLOVKA RaceFace Ride, 31.6×375mm

O ZNAČCE

Začátkem 70.let – s nástupem motokrosu vznikly i závody kol na motokrosových závodištích. A tak Gary Turner, zkušený ve svařování CrMo, vyrobil pro svého syna lehké rámy pro tyto závody. Garyho rámy si postupem času získaly vynikající reputaci. O několik měsíců později Garyho kontaktoval Richard Long, majitel bikeshopu v Kalifornii. Tak v roce 1974 začalo nejslavnější partnerství v historii BMX. Gary a Richard se specializovali na výrobu CrMo rámů, vidlic a komponentů. V roce 1979 zakládají firmu GT Bicycles (název vznikl podle Garyho Turnera). Rozvíjí distribuci po celých USA a Evropě. Ale to ještě netušili, že během 20 let vybudují jednu z nejznámějších cyklistických firem na světě.

V letech 1987–1994 MTB zažil boom a GT představil svá první horská kola na Interbiku v Nevadě. O 5 let později kola GT dominovala v závodním MTB stejně jako v BMX. Jako první na světě vybavili svá kola výměnnou patkou a vyztužili okraje hlavové rámové trubky.

V roce 1991 přijali do svého mezinárodního závodního týmu mistryni světa v MTB Julii Furtado a juniorského světového šampiona ve sjezdu Nicholase Vouilloze. S dalšími postupně přibývajícími závodními hvězdami se GT Team stal jedním z nejsilnějších na světě.

 

GT vyvíjeli nejen horská kola, ale mezi jejich pýchu patří i nejrychlejší dráhové kolo na světě pro US Olympijský dráhový tým. Mnohamilionová investice však vyústila v zákaz UCI věšech aerodynamických aspektů, které zajistily kolům GT vítězství a ocenění.

 

Jako novinku přestavili na trh systém RTS – GT se stává vedoucím ve vývoji celoodpružených kol. Jako vůbec první na světě přichází GT s rámy se zadním tlumením přesahující magickou hranici 10 cm.

 

Obchod neustále firmy GT rostl každým měsícem, ale v červnu 1996 se vše nenávratně mění. Obchodní mozek a hlavní tahoun značky GT Richard Long umírá ve věku 46 let, když jej na motorce srazilo auto.

 

Ale i po této nešťastné události firma GT pokračuje ve zdokonalování svých kol  Přichází Fueler, jeden z mála rámů specifických pro dirt jump. GT se stal první společností s masovou výrobou celoodpružených kol na Taiwanu, a to se systémem RTS, dále představili linii silničních kol. US Olympijský tým jezdnil na top modelech a GT se stal oficiálním sponzorem tohoto týmu na olympiádě v Atlantě.

 

V dalších letech bylo představeno mnoho dalších novinek-např.: hliník se stal hitem a GT začal aplikovat zkušenosti získané ze Zaskara na BMX technologií, další novinkou byla monocoque konstrukce na bikrosových Box series kolech – za použití karbonu na MTB a silničních kolech,dále byla otevřena nová kapitola odpružení v MTB – i-Drive .

 

V roce 2000 se rám Ultrabox stal bombou v BMX.

 

O rok na to Společnost Pacific Cycle, největší společnost v cyklistickém průmyslu na světě, kupila značku GT, která stále zvyšovala prodej a v roce 2003 oznámila nejvyšší prodej kol ve své historii. O několik let později přišla inovovaná verze systému i-Drive.

 

V letech 2007–2009
GT pokračuje v adopci nových technologií. Představuje nová 29" kola a zcela novou metodu tvorby karbonových rámů. 

Konstrukce Force Optimized umožnila vytvořit první karbonové sjezdové kolo Fury a UB2, první celokarbonový závodní BMX. A stejně jako před tím, historii GT tvoří velké výsledky na závodní scéně.  Brian Lopes se stal v roce 2007 mistr světa ve 4×. V roce 2008 se stal Burry Stander mistr světa U23. V prvním olympijském roce závodního BMX získal Mike Day stříbrnou medaily a Jill Kintner bronzovou. Mick Hannah stál několikrát na podiu v závodech světového poháru ve sjezdu s novou Fury.

2010-SOUČASNOST
GT se zaměřuje na podporu nejlepších jezdců a týmů a vytváří další přelomová kola. 

Marc Beaumont v roce 2010 vyhrává závod ve Val di Sole a jako první člověk vyhrává závod světového poháru ve sjezdu na celokarbonovém kole. V roce 2013 GT podporuje nejrychlejší tým planety GT Factory Racing a zcela dominuje závodům světového poháru.

 


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz