Jak na údržbu baterie u elektrokol?

Baterie je jednou z nejdůležitějších součástí elektrokola. Jedná se nejčastěji o nejdražší komponent, který je zároveň nejvíce náchylný na poškození v důsledku špatného zacházení. Co byste tedy měli dělat, aby vám baterie co nejdéle vydržela?

V první řadě dodržujte návod k použití! Ke každému elektrokolu je dodáván návod, ve kterém se mimo jiné dočtete podrobnosti o přístupu k akumulátorům. Nesprávným zacházením můžete baterii poškodit a snížit tak její kapacitu.

Většina prodávaných elektrokol obsahuje Li-ion baterie. Lithium-iontové akumulátory není vhodné úplně vybíjet ani přebíjet. Držte se této jednoduché poučky a baterie vám vydrží déle. Co to znamená v praxi? Baterii elektrokola byste nikdy neměli úplně vybít. Pokud podnikáte delší výlety, nezapomeňte si udělat přestávku na dobíjení baterií. Ideálně nenechávejte stav baterie klesnout pod 20 %.

Baterie nejvíce trpí, pokud ji necháte dlouho vybitou. Po každé vyjížďce je vhodné připojit elektrokolo k nabíječce. Pokud nebudete elektrokolo delší dobu používat, vypněte hlavní spínač pohonu nebo vyjměte baterii z rámu elektrokola. Elektrokolo v pohotovostním režimu může spotřebovávat energii a vybíjet akumulátory bez vašeho vědomí.

Dodržujte doporučený čas nabíjení a po ukončení nabíjecího cyklu odpojte nabíječku.

Baterii skladujte v suchu a při pokojové teplotě. Extrémní podmínky podstatně zkracují životnost baterií. Vyhněte se velkému mrazu i teplu. Pokud to jde, neparkujte elektrokolo dlouhodobě na přímém slunci. V případě, že nebudete elektrokolo používat delší dobu např. během zimy, nabijte baterii na 50% a uložte ji na chladném a suchém místě.

 

Zdroj: www.derestricted-ebike.com


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz