KUR FREE TEST 2014 - nejlepší kola

03/02/2015 

Pozdě, ale přeci! Výsledky kol z našeho testování jsou tady.

Začátkem dubna jsme pořádali testovací akci na Staré Olešce a mnozí z vás se jí účastnili a měli tak možnost hlasovat a ohodnotit zážitek z testovaných kol. Hlasovalo se v několika různých kategoriích u více než 50 kol. Takže jaké biky si vedly nejlépe?

Začneme u kol určených na trail a enduro. Tato kategorie měla na našem testování největší zastoupení, a proto je vítězství v ní o to prestižnější. Všechny tři TOP pozice si mezi sebe rozdělili výrobci Specialized, Trek a GT. Na třetím místě se umístilo kolo Trek Slash 8 27,5. Druhou příčku obsadilo kolo Enduro FSR Expert Carbon 29 od Specialized, které sice nebylo testované tak často jako jeho konkurenti, ale kdo se na něm svezl, tak byl spokojený. Jen o pár desetinek bodů se podařilo zvítězit firmě GT a jejich modelu Sensor Carbon Expert, který vás překvapil hlavně svými výbornými jízdními vlastnostmi.

 

Další kategorií je singletrack. V této kategorii horských kol se nejlépe dařilo zástupcům od firmy Specialized a kolu Superfly 9 od Treku, které skončilo na třetím místě. Druhé místo obsadilo Specialized a jejich Camber EVO 29, který v hlasování uspěl hlavně v jízdních vlastnostech. Celkovým vítězem se v této kategorii stalo kolo Specialized Epic FSR MTH Carbon 29, které nadchlo hlavně designem a svou ovladatelností a dokonce se stalo nejlépe hodnoceným kolem vůbec.

 

Downhillová kategorie nebyla sice tak nabitá, ale za zmínku určitě stojí. Opět se nám tu střetli dva výrobci Trek a Specialized a se stejným rozložením pozic jako v singltracku. Třetí místo tedy obsadil Trek Session 88. Druhé místo jste přisoudili kolu Specialized Status FSR II, které zaujalo nejvíce svou pohodlností, stejně tak jako vítěz této kategorie a to kolo Specialized Demo 8 FSR I Carbon. Specialized Demo bylo celkově hodně dobře hodnocené kolo a svým soupeřům nedalo žádnou šanci.

 

Mezi silničními koly to bylo opravdu vyrovnané, protože všichni zástupci od vás dostali opravdu dobré hodnocení. Tak nějak se nám v loňském testování stalo tradicí, že se o první tři top příčky dělí Trek a Specialized ani v tomto případě to nebude jinak i když tentokrát se Treku podařilo obsadit hned dvě místa a to třetí a druhé. Třetí příčku vybojovalo kolo Domane 5.2 C a druhou bralo kolo Madone 4.7 C H2. U kola Madone je potřeba zmínit, že se stalo vůbec nejpohodlnějším kolem celého testování podle vašeho hlasování, ale ani to Madone na výhru nestačilo. Na první pozici dosáhlo kolo Specialized Roubaix Expert Disc, které celkově zvítězilo i v podkategoriích designu a jízdních vlastnostech a jen o chlup se nestalo celkově nejlepším kolem testování, kde obsadilo druhé místo.

 

U dámských a hardtailových kol nebylo takové zastoupení a ani tolik provedených testů, proto zde zmíníme jen vítěze obou kategorií. V kategorii dámských kol se o první místo podělili americké firmy Trek a Specialized s úplně shodným bodovým ohodnocením. Testované modely Trek Lush S 29 a Specialized Rumor FSR Expert 29 se líbily nejvíce něžnému pohlaví na našem testování. U pevných horských kol to u vás na plné čáře vyhrál Superfly 9 od Treku, který bodoval hlavně svou pohodlností.

Nakonec musíme zmínit ještě žebříček oblíbenosti, tedy kola, která jste testovali ze všeho nejvíce – na třetím místě Trek Fuel EX 8 29, který si vedl dobře hlavně v ovladatelnosti. Cannondale Trigger 27,5 4 byl druhým vámi nejtestovanějším kolem, ale v celkovém hodnocení jste k němu moc štědří nebyli. Kolo, které jste na okruzích kolem Staré Olešky zaměstnali ze všech nejvíc je Specialized Stumpjumper FSR Expert Carbon EVO 29. Tenhle Spešl si od vás vysloužil i velmi dobré hodnocení v jízdních vlastnostech, o kterých se hodně z vás mohlo samo přesvědčit.

To je vše, co se týče ohlédnutí za výsledky nejlepších kol na loňském KUR FREE TESTU 2014. Všem děkujeme za účast a budeme se těšit na shledání s Vámi - ať už na kole či na jedné z našich prodejen.

KUR FREE TEST 2014 - FOTKYVIDEO

 

KURsport tým


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz