Patrik z děčínské prodejny jezdí na ENDURU

Letošní rok jsme rozhovorem začali a rozhovorem ho taky zakončíme. V lednu jsme vyzpovídali vedoucího e-shopového oddělení Vlastu, tento rozhovor si můžete přečíst na našem blogu. Tentokrát jsme si na paškál vzali Páťu, kterého najdete v děčínském shopu KUR sport. Pro Páťu se stal letošní rok 22 průlomovým.

Páťo, je po Vánocích, tak nám pověz, jaká byla letošní sezóna v děčínském KURu? A kolikátou sezónu vlastně v Děčíně jsi?
Zdravím všechny čtenáře :) Na "futra" děčínské prodejny si letos dělám čtvrtou rýhu s tím, že jsem ještě rok před tím byl zaškolován na prodejně v Ústí pod křídly Pavla Sukovatého – díky. Jinak letošní sezonu mohu s klidem uzavřít jako povedenou a zároveň mohu prozradit, že jsme velice dobře připraveni na sezonu nadcházející.

Máš v hlavě nějaký TOP moment z letošního prodeje? Co se Ti fakt povedlo a za co by sis dal jedničku s hvězdičkou?
Snažím se, aby každý zákazník, který navštíví děčínskou prodejnu odcházel spokojený, ať už s výrobkem nebo radou od nás profesionálů. Samozřejmě jsme lidi, a ne pokaždé se to vyvede. Pro mě "TOP moment" jak píšeš, je každý spokojený zákazník, který se za námi rád vrátí, anebo nás s radostí doporučí dál. Jsme rádi, že takové máme.

Je zima, jaké jsou plány a jak ty se nejlépe připravuješ na novou sezónu?
Mimo jiné mám na letošek v plánů objet pár závodních akcí v ČR (již tradiční Blinduro a Trutnov) a dál prozkoumávat větší bikeparky v zahraničí ve velkých horách, protože ty miluju. Takže v průběhu léta klasickej roadtrip s manželkou, psem a kolama v mulťáku nach grosse Alpe (smích).
Přípravy jsou různé, ale protože bike v zimě moc nevytahuji, tak se snažím dát prostor i jiným sportům (crossfit, hokej, běh, běžky a tůry).

Jezdíš na kole celoročně nebo zazimováváš? Co servis, raději po sezoně nebo až na jaře?
Jak jsem psal výše, v zimě koně moc netrápím, ale zase neříkám, že jednou za čas nevyjedu. Spíš už hodně přemýšlím, že bych jako zimní variantu pořídil gravela na občasné protažení nohou.

Na jakém kole si jezdil letos a co bys na něm vypíchnul?
Letos jsem v průběhu sezony přesedlával z nového Slashe na hlíně na nového Slashe na karbonu. Musím říct, že to je obrovská změna, kolo se fakt chová diametrálně jinak. Nedám dopustit na novou, více progresivnější geometrii, úschovnou kapsičku v rámu, a hlavně ta barva! (smích)

Jezdíš teda na enduro kole. Prozraď čtenářům, jaké vychytávky na kole vozíš?
Jako hlavní věci, bez kterých nevyjedu jsou knoty, bombička, kvalitní montpáky, nářadíčko a náhradní duše. To vše v kapsičce schované v rámu Slashe. Když už jedu na delší dobu, nebo dál, přibaluji do ledvinky (případně batohu) rychlospojku, blikačky, pumpičku. Nově na kole mám v zadním kole nasazený insert Pepiho nudli a budu testovat, už se těším. Krom toho všeho mám kolo upragdenutý oproti výrobnímu osazení o ráfky DT Swiss EX 1700, brzdy Sram Code R, řazení Sram AXS X01, pedály Crankbrothers Stamp 2.

Co další cyklistická odvětví. Je něco, co bys rád vyzkoušel?
Jak už jsem psal, chystám se na gravela.

Vytáhneš kolo z baráku a jedeš nebo si raději za parádním jezděním dojedeš přes celou republiku? Která lokalita je pro Tebe ta nejlepší, kterou bys doporučil?
Mám to jak kdy, jsou dny kdy se fakt vyloženě těším na projížďku "kolem komína" a jsou dny, kdy už vůbec nevím, kam tady zase jet. To nastává ta je chvíle, kdy nakládám auto a razím ideálně s partou lidí dál za kopec. Hele miluju skoro každý místo, kde se dá jezdit, ale pokud mám vypíchnout, tak mě s bandou asi nejvíc potkáš na Trutnově (jako záruka pravý syrovosti, velkých šutrů, českýho whistleru a hlavně kopce, co ti to nedá zadarmo) a Klínovci (jako takovej protiklad toho Trutnova, protože flowčka na Klínovci jsou prostě boží, a hlavně lano s oranžovou kabinkou žejo (smích).

Dneska už není ostuda mít endurového e-bika, vlastně i všichni závodníci na tom často trénují a dnes dokonce máme i závody E-Enduro. Neláká Tě mít e-bika v garáži a místo hodinu na kopec tam být za 15 minut a dát ho 3x za hodinu?
Láká, a moc! :) Ale peníze a místo... :(

Jaký typ zákazníka máš raději? Sociální – ten, který si chce nechat vše vysvětlit a ty se mu věnuješ na 100 % nebo výkonný – ten, který přijde do obchodu a přesně víc co chce, po věnuješ se mu a za chvilku odchází?
Mám rád všechny typy zákazníků, protože to je to, co mě na práci nejvíc baví. Ta komunikace. Nikdy nevíš, kdo tě ten den překvapí, ale kdybych si měl vybrat, tak sociální.

Páťo, děkujeme Ti za Tvůj čas na tento rozhovor. Do nové roku Ti přejeme hlavně zdraví, plno spokojených zákazníků, plno úsměvů, a hlavně plno radosti v novomanželském vztahu.

KURsport.cz