Specialized Boty

SPECIALIZED BOTY TECHNOLOGIE

Existuje dobrý důvod, proč je technologie obuvi Body Geometry lepší než ostatní technologie. Tím důvodem je, že vychází z vědy a medicíny. S Dr. Andy Pruittem z Boulder Center for Sports Medicine spolupracuje Specialized již řadu let a jejich společným cílem je ujistit se, že z přenosu výkonu využijete maximum. Díky vědecky a lékařsky vyvinutým charakteristikám jako Varus Wedge, metatarsální výstupek a podélná klenba je jízda s obuví a vložkami Body Geometry pohodlnější a riziko zranění menší.

Specialized_shoe_3.gif

 S1 Boa

S1 LACING PATTERN – Kolečka S1 na Specialized S-Works botách jsou mikro nastavitelné a dovolují nezávislé utažení ve dvou místech chodidla.
S1 BOA je exkluzivně používána pouze na tretrách Specialized a umožňuje snadné povolování a utahování za jízdy. Dvě kolečka oddělují specifické oblasti nártu, díky nim tretra velmi dobře sedí.
 

boa.jpg boa1.jpg

Varus Wedge

PROBLÉM: protože je chodidlo přirozeně nakloněno pro chození a běhání (palec je výše než malíčky), může stejný náklon na kole způsobit otáčivý pohyb kolena/holenní kosti/chodidla a způsobit pokles chodidla, což nejen snižuje výkon, ale také namáhá a deformuje koleno.

ŘEŠENÍ: do přední části integroval Specialized do BG obuvi klín Varus Wedge, který propůjčuje chodidlu náklon 1,5 mm a vyrovnává tak jeho přirozený náklon. To vytváří lepší sladění polohy kolene a chodidla, zvyšuje výkonnost a pohodlí při jízdě.

Specialized_shoe.gif

Metatarsální výstupek

PROBLÉM: cyklisté často při jízdě pociťují ,,horkost" nebo strnulost přední části nohy, což způsobuje těsná bota, která vyvíjí tlak na nervy a artérie mezi zánártními kostmi (dlouhé kosti v přední části nohou).

ŘEŠENÍ: Matatarsal Button ve Specialized BG obuvi řeší tento problém nadzvednutím a oddělením zánártních kostí a snížením souvisejícího tlaku a nepohodlí.

Specialized_shoe_2.gif

Podélná klenba

PROBLÉM: podobně jako v případě náklonu klenba nohy absorbuje díky své přirozené ohebnosti při chůzi nebo běhu nárazy. Pokud ale není klenba při jízdě na kole podepřena, může negativně ovlivnit výkon při šlapání a energii potřebnou pro sešlápnutí pedálu.

ŘEŠENÍ: Specialized BG obuv je vyrobena podporou podélné klenby, díky které Vás každé šlápnutí do pedálu posouvá vpřed.

BG vložky

Systém Body Geometry Footbed vyvinutý ve spolupráci s Dr. Andy Pruittem zlepšuje výkonnost, zvyšuje pohodlí a působí preventivně proti zranění. Díky kombinaci vložek Specialized a technologii Varus/Valgus Wedge, která umožňuje nastavit náklon chodidla, mohou všichni cyklisté dosáhnout optimální vzájemné pozice chodidel-kolen-boků a docílit přesného padnutí cyklistických bot.

Existují 3 různé úrovně vložek do bot BG High Performance Footbeds, které pomáhají cyklistům přizpůsobit funkci jejich cyklistické obuvi a dosáhnout tak pohodlí při jízdě:

+ = minimální klenba
++ = středně vysoká klenba
+++ = vysoká klenba

 

specialized_vlozky_bg.jpg


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz