INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY - expedice objednávek zatím frčí bez omezení.
INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY - expedice objednávek zatím frčí bez omezení.
Expedice objednávek zatím frčí bez omezení.

Specialized Boty

SPECIALIZED BOTY TECHNOLOGIE

Existuje dobrý důvod, proč je technologie obuvi Body Geometry lepší než ostatní technologie. Tím důvodem je, že vychází z vědy a medicíny. S Dr. Andy Pruittem z Boulder Center for Sports Medicine spolupracuje Specialized již řadu let a jejich společným cílem je ujistit se, že z přenosu výkonu využijete maximum. Díky vědecky a lékařsky vyvinutým charakteristikám jako Varus Wedge, metatarsální výstupek a podélná klenba je jízda s obuví a vložkami Body Geometry pohodlnější a riziko zranění menší.

Specialized_shoe_3.gif

 S1 Boa

S1 LACING PATTERN – Kolečka S1 na Specialized S-Works botách jsou mikro nastavitelné a dovolují nezávislé utažení ve dvou místech chodidla.
S1 BOA je exkluzivně používána pouze na tretrách Specialized a umožňuje snadné povolování a utahování za jízdy. Dvě kolečka oddělují specifické oblasti nártu, díky nim tretra velmi dobře sedí.
 

boa.jpg boa1.jpg

Varus Wedge

PROBLÉM: protože je chodidlo přirozeně nakloněno pro chození a běhání (palec je výše než malíčky), může stejný náklon na kole způsobit otáčivý pohyb kolena/holenní kosti/chodidla a způsobit pokles chodidla, což nejen snižuje výkon, ale také namáhá a deformuje koleno.

ŘEŠENÍ: do přední části integroval Specialized do BG obuvi klín Varus Wedge, který propůjčuje chodidlu náklon 1,5 mm a vyrovnává tak jeho přirozený náklon. To vytváří lepší sladění polohy kolene a chodidla, zvyšuje výkonnost a pohodlí při jízdě.

Specialized_shoe.gif

Metatarsální výstupek

PROBLÉM: cyklisté často při jízdě pociťují ,,horkost" nebo strnulost přední části nohy, což způsobuje těsná bota, která vyvíjí tlak na nervy a artérie mezi zánártními kostmi (dlouhé kosti v přední části nohou).

ŘEŠENÍ: Matatarsal Button ve Specialized BG obuvi řeší tento problém nadzvednutím a oddělením zánártních kostí a snížením souvisejícího tlaku a nepohodlí.

Specialized_shoe_2.gif

Podélná klenba

PROBLÉM: podobně jako v případě náklonu klenba nohy absorbuje díky své přirozené ohebnosti při chůzi nebo běhu nárazy. Pokud ale není klenba při jízdě na kole podepřena, může negativně ovlivnit výkon při šlapání a energii potřebnou pro sešlápnutí pedálu.

ŘEŠENÍ: Specialized BG obuv je vyrobena podporou podélné klenby, díky které Vás každé šlápnutí do pedálu posouvá vpřed.

BG vložky

Systém Body Geometry Footbed vyvinutý ve spolupráci s Dr. Andy Pruittem zlepšuje výkonnost, zvyšuje pohodlí a působí preventivně proti zranění. Díky kombinaci vložek Specialized a technologii Varus/Valgus Wedge, která umožňuje nastavit náklon chodidla, mohou všichni cyklisté dosáhnout optimální vzájemné pozice chodidel-kolen-boků a docílit přesného padnutí cyklistických bot.

Existují 3 různé úrovně vložek do bot BG High Performance Footbeds, které pomáhají cyklistům přizpůsobit funkci jejich cyklistické obuvi a dosáhnout tak pohodlí při jízdě:

+ = minimální klenba
++ = středně vysoká klenba
+++ = vysoká klenba

 

specialized_vlozky_bg.jpg


KURsport.cz