Večerní KUR vyjížďka se světly měla úspěch

Ještě, než se změnil letní čas na zimní, tak jsme pořádali večerní vyjížďku se světly. Večerní ježdění je skvělé a má spoustu výhod. Lidé si často klepou na čelo, proč by měli jezdit ve tmě, ale ono to má úžasnou atmosféru, a navíc je to skvělé dobrodružství. Chce to ale opravdu jen kvalitní světlo a teď na podzim už i dobré oblečení. Zadní blikačka je dnes samozřejmostí i za denního svitu.

Letos jsme jeli už třetí společnou KUR vyjížďku, ale tato večerní byla opravdu jedinečná!

Před děčínským KURem se nás ve čtvrtek 26. 10. v 17.30 sešlo třináct a vyrazili jsme na cca 35 km dlouhou trasu. Rozmanitost kol byla velká. Někteří zvolili klasické horské kolo, jiní zase e-bike, gravel a nechyběli jedinci na enduro kolech. Ačkoliv doporučené bylo MTB případně gravel. Na společnou vyjížďku se světly taky dorazily hned 3 dámy – a nechyběly ani v hospodě, kde jsme vyjížďku společně zakončili.
Profil trasy byl vhodný na MTB kolo, nebo na gravel s širšími plášti. 90% trasy byl asfalt nebo zpevněný povrch a 10% terén.

Začátek trasy přes město jsme stihli ještě za světla. Že to nebyl lehký začátek je jasné. Trasa vedla hned do kopce přes Červeňák – Jalůvčí – Maxičky a dále cyklostezkou do Německa. To už naše „lampy“ jeli na plný obrátky. Na hranici nás čekala bahenní vložka, kdy si to zejména účastníci na gravelech užili a ukázalo se jakou mají bikeři rovnováhu :)
Následoval dlouhý sjezd do německého města Schöna za plné světelné záře cyklistů.

Návrat z Německa už byl po cyklostezce pohodovým tempem (až na ty, kteří zvolili enduro kolo). Vyjížďku jsme zmákli všichni zdárně, jeden pád na kluzkém plechu v Německu, ale nic vážného. Společnou událost jsme krásně zakončili po necelých třech hodinách ve stejném složení jako na startu v tankovně Na Skřivance. Výborná gastronomie, plzeňské pivo z tanku – to po kole cyklistům vryje rohlík do tváře. Na Skřivance akce dostala opět nový rozměr a o zábavu bylo postaráno. Někteří, přestože se druhý den šli do práce, to protáhli až do půlnoci :).

Potvrdilo se nám už předchozích vyjížděk, ze KUR vyjížďky mají smysl, spojují cyklistické nadšence, a to je naším cílem!

Pokud máte návrhy a nápady na další KUR vyjížďky, tak nám je posílejte na mysik.jr@kursport.cz – budeme rádi ;)

Video z vyjížďky na našem Instagramu nebo YouTube kanálu.

Sledujte nás, už brzy přichystáme další akci.

#KURfamily #KURsportCZ #TvojeJizdaNasBavi

Zveřejněno: 13/11/2023
Autor: Milan Myšík jr.


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz