INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY: PRODEJNY jsou OTEVŘENÉ pro servis, prodej náhradních dílů a výdej objednávek z eshopu.
INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY: PRODEJNY jsou OTEVŘENÉ pro servis, prodej náhradních dílů a výdej objednávek z eshopu.
OTEVŘENÉ PRODEJNY pro servis, prodej náhradních dílů, výdej eshopu.

Specialized

Diverge Pro Carbon


219 999 Kč

49 52 54 56 58 61
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

Specialized Diverge Pro Carbon 2021

Ať už je tvým cílem utéct na štěrkové cesty, daleko od automobilů a davů, nebo spočinout v čele tvého oblíbeného gravel závodu, žádné kolo to neumožňuje lépe než nový Diverge. Je to prostě nejrychlejší, nejschopnější – a možná i nejzábavnější kolo, které jsme kdy vyrobili. Přináší jízdu, která je rychlá, plná síly, ale současně stabilní a sebevědomí inspirující, když se terén stává drsným. Od systému Future Shock 2.0 a zcela nové gravel geometrie, vnitřnímu úložišti a až po prostor pro extrémně široké pláště představuje nový Diverge vše, co jsme se naučili za více než 40 let jízdy na silnici, štěrku a v lese. Diverge píše zcela novou kapitolu v kategorii gravel kol, takže můžeš snít o úplně nových jízdách. Je to nelepší únikový vehikl.

Představ si svou nejšílenější jízdu, sen o gravel závodní slávě, Diverge Pro je tvůj pachatel v tohhle zločinu. Všechno to začíná karbonovým rámem FACT 9r a systémem Future Shock 2.0 pro lehkou a živou jízdu, která je neuvěřitelně stabilní a spolehlivá. Obrovskou škálu převodových stupňů, bezchybné řazení v jakémkoli terénu a jednoduché bezdrátové nastavení 1× zajišťuje sada SRAM Force AXS eTap a spojka Orbit SRAM. Ultralehká a super odolná kola Terra CLX s pneumatikami Pathfinder Pro 38 mm ověnčena vítezstvím na závodě Kanza poskytují nejvšestrannější a nejschopnější kombinaci pro smíšený povrch a náročné terény. A aby Diverge Pro nabídl dokonale vyváženou jízdu, vybavili jsme ho sedlovkou Roval Terra.

 

  • S karbonovým rámem FACT 9r je kolo Diverge S-Works neuvěřitelně schopné a lehké závodní kolo. Díky němu zaznamenáš svůj KOM na vyhlášeném místním stoupání nebo pokoříš všechny vrcholy v okolí, lehký živý Diverge tě tam dostane rychleji.
  • Rychlost, kontrola a důvěra – Future Shock 2.0 je ideální technologie pro gravel jezdce. S 20mm axiální poddajnosti je Future Shock 2.0 progresivně vyladěn speciálně pro gravel jízdu. Díky tomu budeš mít sebevědomí a kontrolu, budeš moci udržet energii cestou dolů a neviset na brzdách ani na prašných cestách, ani v hustém sypkém štěrku, a při tom všem, tvoje ruce, paže i krk budou svěží.
  • Původní gravel geometrii jsme vzali a hodili z okna. Nový Diverge má nejprogresivnější geometrii, jakou jsme kdy vytvořili pro závodní kolo, což dává jezdcům schopné a stabilní kolo v terénu, které se na silnici stále cítí pohotově a obratně. Zvětšili jsme reach rámu, hlavu jsme trochu položili a vidlici dali delší offset. To vše vytváří neuvěřitelnou sebedůvěru díky níž máte pocit, že jste do terénu zasazeni jak rostlina do země. Kratší představce udržují celkovou délku kokpitu stejnou a ovládání je velmi živé. Udrželi jsme střed na nízké úrovni, abychom zvýšili stabilitu, ale dost vysoko, abychom mohli použít kola o rozměru 650b, pokud je to tvůj šálek kávy.
  • Dali jsme kolu spoustu možností úchytů na nosiče, včetně mountu na vidlici a na horní trubce, abychom zajistili, že si s sebou můžeš vzít to, co potřebujetš, bez ohledu na to, jak daleko máš v plánu jet nebo jak dlouho plánuješ zůstat venku.
  • Nic neodemkne schopnost kola, jako je prostor pro široký plášť. Dali jsme novému kolu Diverge neuvěřitelných 47 mm vůle ve vidlici s kolem 700c a 2,1 “s kolem 650b. Díky řetězové vzpěře na straně řetězu s pevným výstupkem z hliníku za převodníky jsme vytvořili vůli aniž by hrozilo padání řetězu nebo bychom museli prodloužit řetězové vzpěry.
  • Čím schopnější bude tvoje kolo, tím větší budou tvoje jízdy, takže si Diverge půjčil interní úložiště SWAT od legendárního Stumpyho. Dvířka SWAT ti umožní využít prostor ve spodní trubce pro uložení nářadí, sady na opravu, musli tyčinky a dokonce i naší SWAT bundu. Odlehčí tvému tělu, má vliv na lepší ovladatelnost kola a umožňí ti být více soběstačným, když se rozhodněš vypadnout. Tvoje záda budou SWAT milovat.

SPECIFIKACE
RÁM
Specialized Diverge FACT 9r carbon, SWAT™ Door integration, Future Shock suspension, threaded BB, internal routing, 12×142mm thru-axle, flat-mount disc
VIDLICE Future Shock 2.0 w/ Damper, Smooth Boot, FACT carbon, 12×100 mm thru-axle, flat-mount
PŘEDNÍ KOLO Roval Terra CL, 25mm inner width carbon rim, 32mm depth, DT for Roval 350 hub, 24h, DT Swiss Comp Race spokes
ZADNÍ KOLO Roval Terra CL, 25mm inner width carbon rim, 32mm depth, DT for Roval 350 star ratchet hub, 24h, DT Swiss Comp Race spokes
DUŠE 700×28/38mm, 48mm Presta valve
PŘEDNÍ PLÁŠŤ Pathfinder Pro, 2Bliss Ready, transparent sidewall, 700×38mm
ZADNÍ PLÁŠŤ Pathfinder Pro, 2Bliss Ready, transparent sidewall, 700×38mm
KLIKY SRAM Force AXS
PŘEVODNÍKY 42T
STŘED SRAM DUB BSA 68
ŘAZENÍ SRAM Force eTap AXS Hydraulic
PŘEHAZOVAČKA SRAM X01 Eagle AXS
KAZETA SRAM XG-1295 Eagle, 12-speed, 10–50t
ŘETĚZ SRAX X01 Eagle, 12-speed
PŘEDNÍ BRZDA SRAM Force eTap AXS, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDA SRAM Force eTap AXS, hydraulic disc
ŘÍDÍTKA Easton EC70 AX Carbon, 16-degree flare
OMOTÁVKA Roubaix S-Wrap
PŘEDSTAVEC Future Stem, Pro
SEDLO Power Pro
SEDLOVKA Roval Terra Carbon Seat Post, 20mm Offset
OBJÍMKA Alloy, 30.8mm
SWAT Integrated SWAT door, internal storage system
PEDÁLY Specialized Dirt

TABULKA VELIKOSTÍ O ZNAČCE

Firma Specialized byla založena v Americe roku 1974 Mikem Sinyardem. O 7 let později vyrábí své první horské kolo Stumpjumper, které mělo velký úspěch u široké veřejnosti. V roce 1982 se firma stěhuje ze svých původních malých skladových prostorů v San Jose do nových prostorů v Morgan Hill. V následujicích letech vytvořil Specialized velmi úspěšný závodní tým.
V průběhu dalších let Specialized stále vylepšoval a zdokonaloval svoji výrobu – např. jako první vyrobil metal-matrix ráfek, který byl veřejnosti představen v roce 1990. Specialized „rozjel“ velkou reklamní kampaň v Kanadě a v Evropě, kde začal prodávat. 
Během roku 1998 vydal Specialized několik pozoruhodných produktů – včetně prvního cenově dostupného horského kola Stumpjumper Epic.
Firma Specialized díky svým velkým zkušenostem přišla na trh s několika převratnými technologiemi, mezi které patří na příklad systém Body geometry (BG), který vznikl za spolupráce s vědci a lékaři. Body Geometry je patentovaná technologie navržená tak, aby při zvyšované výkonnosti sportovce (cyklisty) se zachovávalo pohodlí a snižovala se únava pohybového aparátu.

Specialized Body Geometry:
Technologie bot zde
Technologie helem zde
Technologie rukavic zde
Technologie sedel zde


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:KURsport.cz