Specialized Epic EVO Expert (001-7006)

Hledáš kolo, které tě podrží na trailu, stejně jako v závodním tempu? Tak už nemusíš, Epic Expert EVO.
Dostupnost zboží můžete ověřit pomocí kontaktního formuláře.

Specialized Epic EVO Expert 2021

Hledáš kolo, které tě podrží na trailu, stejně jako v závodním tempu? Tak už nemusíš, Epic Expert EVO.

Přestože Epic EVO má zdánlivě skromný nárůst zdvihu o 20 milimetrů na vidlici oproti modelu Epic a jen 10 milimetrů na tlumiči, pracovali jsme přesčas, abychom si byli jistí, že ten nárůst byl implementován způsobem, který tě posadí na zadek, jakmile přijedeš na první úsek oblíbeného singletracku.

Epic EVO je pečlivě navržený tak, aby si zachoval co nejvíce účinnosti standardního modelu Epic. Nová kinematika odpružení EVO spolupracuje s naladěním tlumiče Rx XC, abychom využili každý milimetr odpružení na maximum a přitom ti stále nabízí skvělé charakteristiky anti-squat pro lepší účinnost šlapání.

Máme spoustu zkušeností a proto se Epic Evo může pyšnit tou nejschopnější modifikací naší progresívní XC, kterou jsme představili na Epicu. Je také univerzálnější než kdy předtím a to díky nové zadní stavbě vybavené Flip čipem, který umožňuje jezdcům přizpůsobit úhel hlavové trubky a výšku středového složení a snadno tak přizpůsobit jízdní vlastnosti modelu Epic EVO.

Karbonový rám FACT 11m s nízkou hmotností je vybaven odolnými komponenty Shimano a odpružením RockShox. Získáte tak balíček šitý na míru, aby ujeté kilometry mizely rychleji než kdykoli předtím.

 

  • Flip It To Rip It: Vylaďte jízdu karbonového rámu FACT 11m Epic EVO tak, aby odpovídal vašim preferovaným jízdním vlastnostem, s jednoduchostí překlopení čipu, který umožňuje jezdcům zvýšit úhel hlavové trubky EVO o půl stupně a zároveň zvýšit výšku středovího složení o šest milimetrů .
  • Odpružení vpředu přichází s laskavostí vidlice RockIDhox SID Select+ o zdvihu 120 milimetrů. Pro působivou účinnost šlapání je vybavena tlumičem Charger 2 RL s úpravou komprese se dvěma pozicemi a pružina DebonAir nabízí snadné ladění a konzistentní pocit v celém rozsahu zdvihu.
  • Sedlovka X-Fusion Manic nabízí nekonečně nastavitelný zdvih díky elegantní řadicí páčce a bezproblémovému chodu, když trail se prudce sklopí dolů.
  • S inspirací u řady World Cup, ručně vyrobená kola Roval Control Carbon jsou vybavena moderními ráfky o šířce 25 mm s technologií ráfků hookless. To vše zajišťuje vynikající přilnavost a minimalizuje valivý odpor.

RÁM: FACT 11m Full Carbon, Progressive XC Geometry, Rider-First Engineered™, threaded BB, 12×148mm rear spacing, internal cable routing, 110mm of travel
VIDLICE: Rockshox SID Select+, Charger 2 RL Damper, Debon Air, 15×110mm, 44mm offset, 120mm Travel
ZADNÍ TLUMIČ: RockShox SID LUXE Select+, Rx XC Tune, Two Position, Rebound Adjust, 190×40mm
PŘEDNÍ NÁBOJ: DT Swiss 350, 15×110mm spacing, Torque caps, 6-bolt, 28h
ZADNÍ NÁBOJ: DT Swiss 350, Star Ratchet, SRAM XD driver body, 12mm thru-axle, 148mm spacing, 28h
VÝPLET: DT Swiss Competition Race
RÁFKY: Roval Control Carbon, 25mm internal width, Zero bead hook, Tubeless ready, 28h
DUŠE: Presta, 60mm valve
PŘEDNÍ PLÁŠŤ: Ground Control, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29×2.3"
ZADNÍ PLÁŠŤ: Fast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29×2.3"
KLIKY: SRAM X1 Eagle, DUB, 32t, XS: 165mm, SM: 170mm, M-XL: 175mm
PŘEVODNÍKY: SRAM Eagle Alloy 32T Direct mount
STŘED: SRAM DUB, BSA 73mm, Threaded
ŘAZENÍ: SRAM X01 Eagle, trigger, 12-speed
PŘEHAZOVAČKA: SRAM X01 Eagle, 12-speed
KAZETA: SRAM XG-1275 Eagle, 12-speed, 10–50t
ŘETĚZ: SRAM GX Eagle, 12-speed
PŘEDNÍ BRZDA: SRAM G2 RS, 4-piston caliper, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDA: SRAM G2 RS, 4-piston caliper, hydraulic disc
ŘÍDÍTKA: Specialized Alloy Minirise, 10mm rise, 750mm, 31.8mm clamp
GRIPY: Specialized Trail Grips
PŘEDSTAVEC: Specialized XC, 3D-forged alloy, 4-bolt, 6-degree rise
SEDLO: Body Geometry Power Sport, hollow Cr-Mo rails
SEDLOVKA: X-Fusion Manic, infinite adjustable, two-bolt head, bottom mount cable routing, remote SRL LE lever, XS-SM: 100mm travel, M: 125mm travel, L-XL: 150mm
travel
OBJÍMKA: Specialized Alloy, 34.9mm
SWAT: SWAT EMT Cage-Mount Tool

Firma Specialized byla založena v Americe roku 1974 Mikem Sinyardem. O 7 let později vyrábí své první horské kolo Stumpjumper, které mělo velký úspěch u široké veřejnosti. V roce 1982 se firma stěhuje ze svých původních malých skladových prostorů v San Jose do nových prostorů v Morgan Hill. V následujicích letech vytvořil Specialized velmi úspěšný závodní tým.
V průběhu dalších let Specialized stále vylepšoval a zdokonaloval svoji výrobu – např. jako první vyrobil metal-matrix ráfek, který byl veřejnosti představen v roce 1990. Specialized „rozjel“ velkou reklamní kampaň v Kanadě a v Evropě, kde začal prodávat. 
Během roku 1998 vydal Specialized několik pozoruhodných produktů – včetně prvního cenově dostupného horského kola Stumpjumper Epic.
Firma Specialized díky svým velkým zkušenostem přišla na trh s několika převratnými technologiemi, mezi které patří na příklad systém Body geometry (BG), který vznikl za spolupráce s vědci a lékaři. Body Geometry je patentovaná technologie navržená tak, aby při zvyšované výkonnosti sportovce (cyklisty) se zachovávalo pohodlí a snižovala se únava pohybového aparátu.

Specialized Body Geometry:
Technologie bot zde
Technologie helem zde
Technologie rukavic zde
Technologie sedel zde

Všechna kola odesíláme vždy smontovaná a seřízená Máme více jak 30ti letou praxi se servisem jízdních kol.
Potřebujete poradit?
Zavolejte nám na 730 893 678
Jsme pro Vás na telefonu Pondělí - Pátek od 9 do 17 hodin.
KURsport.cz