Specialized

Roubaix Elite


PŮVODNÍ CENA 76 999 Kč -10%
69 299 Kč

49 52 54 56 58 61
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.
Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře.

POPIS

Specialized Roubaix Elite 2018

Myšlenka, že někde existuje dokonalá silnice, je fikce, protože vždy se najde díra, prasklina nebo nerovná záplata. No, však to znáte. Ovšem díky našemu zcela novému kolu Roubaix Elite divoký asfalt snadno zkrotíte. Takhle má vypadat skutečné silniční kolo.

Lehký rám je vyroben z karbonu FACT 10r. Oproti předchozí konstrukční generaci SL4 jsou vlastnosti rámu na jiném levelu. Trochu jsme pozměnili geometrii, ale dobrý pocit z posedu, ovládání a jízdy, který jsme si oblíbili u SL4 zůstává. A to napříč všemi velikostmi, díky konstrukci pomocí technologie Rider-First Engineered™.

Určitě se teď chcete zeptat: „a co to odpružení vepředu?“. Říkáme tomu Future Shock, a zjednodušeně jet to píst uvnitř hlavové trubky se zdvihem 20mm. Future Shock jsme vyvinuli ve spolupráci s McLaren Applied Technologies a výsledkem je značné zlepšení jízdního projevu, hlavně ve vertikální poddajnosti. V kostce jsme zjistili, že zaměřením se na vertikální poddajnost, namísto předozadní flexe vidlice, můžeme zlepšit rychlost, komfort a ladnost jízdy jednou ranou. Když jsme nové Roubaix podrobili testu na modelu Rolling Efficiency od McLarenu, tak jasně výkonnostně předstihlo konkurenci.

Roubaix Elite jsme vybavili spolehlivými komponenty jako 11ti rychlostní sada Shimano 105 s hydraulickými kotoučovými brzdami RS, tuhými a odolnými koly DT Swiss R470 Disc, obutými do plášťů Turbo Pro 28mm.

 

  • Rám byl zkonstruován s vyžitím technologie Rider-First Engineered™, která zaručuje, že každá velikost rámu vám poskytne stejnou citlivost řízení a plynulost jízdy, jakou od kola Roubaix očekáváte. Rám je celý vyroben z našeho karbonu FACT 10r, což zaručuje dokonalou směs nízké hmotnosti a specifické tuhosti, zatímco zcela nové odpružení vidlice Future Shock vám poskytne revoluční úroveň pohodlí a ovladatelnosti.
  • Vidlice Roubaix Disc je vyrobena z našeho karbonu FACT, aby byla maximálně tuhá, pevná a hbitá. Pevná osa, kterou je osazena, výše uvedené vlastnosti ještě umocňuje.
  • Sada Shimano 105 poskytuje přesné, lehké a spolehlivé řazení. 105ka je známá pro spolehlivost a odolnost po dlouhé kilometry.

SPECIFIKACE
RÁM
Specialized FACT 10r carbon, Endurance Geometry, Rider-First Engineered™, 12×142mm thru-axle, Future Shock suspension, 20mm of travel, flat disc mounts
VIDLICE Specialized FACT carbon, 12×100mm thru-axle
PŘEDNÍ KOLO DT R470 Disc, sealed cartridge hubs, 14g spokes, 24h
ZADNÍ KOLO DT R470 Disc, sealed cartridge hubs, 14g spokes, 24h
DUŠE Standard, Presta valve
PŘEDNÍ PLÁŠŤ Turbo Pro, 60 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700×28mm
ZADNÍ PLÁŠŤ Turbo Pro, 60 TPI, folding bead, BlackBelt protection, 700×28mm
KLIKY Shimano RS510
PŘEVODNÍKY 50/34T
ŘAZENÍ Shimano RS505 disc
PŘESMYKAČ Shimano 105 Ez, braze-on
PŘEHAZOVAČKA Shimano 105, 11-speed
KAZETA Shimano 105, 11-speed, 11–32t
ŘETĚZ KMC X11EL, 11-speed w/ Missing Link™
PŘEDNÍ BRZDA Shimano RS505, hydraulic disc
ZADNÍ BRZDA Shimano RS505, hydraulic disc
ŘÍDÍTKA Specialized Comp Hover Bar, 6061 alloy, 70×125mm w/ Di2 hole
OMOTÁVKA S-Wrap w/ Sticky gel
PŘEDSTAVEC Specialized, 3D forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise
SEDLO Body Geometry Phenom Comp, Adaptive Edge design, Hollow Cr-Mo rails, 143mm
SEDLOVKA Specialized CG-R, FACT carbon, single-bolt, 27.2mm
PEDÁLY Nylon, 105×78×28mm, loose balls w/ reflectors

O ZNAČCE

Firma Specialized byla založena v Americe roku 1974 Mikem Sinyardem. O 7 let později vyrábí své první horské kolo Stumpjumper, které mělo velký úspěch u široké veřejnosti. V roce 1982 se firma stěhuje ze svých původních malých skladových prostorů v San Jose do nových prostorů v Morgan Hill. V následujicích letech vytvořil Specialized velmi úspěšný závodní tým.
V průběhu dalších let Specialized stále vylepšoval a zdokonaloval svoji výrobu – např. jako první vyrobil metal-matrix ráfek, který byl veřejnosti představen v roce 1990. Specialized „rozjel“ velkou reklamní kampaň v Kanadě a v Evropě, kde začal prodávat. 
Během roku 1998 vydal Specialized několik pozoruhodných produktů – včetně prvního cenově dostupného horského kola Stumpjumper Epic.
Firma Specialized díky svým velkým zkušenostem přišla na trh s několika převratnými technologiemi, mezi které patří na příklad systém Body geometry (BG), který vznikl za spolupráce s vědci a lékaři. Body Geometry je patentovaná technologie navržená tak, aby při zvyšované výkonnosti sportovce (cyklisty) se zachovávalo pohodlí a snižovala se únava pohybového aparátu.

Specialized Body Geometry:
Technologie bot zde
Technologie helem zde
Technologie rukavic zde
Technologie sedel zde


Dotaz na dostupnost

Dostupnost zboží můžete ověřit na telefonu 730 893 678 nebo pomocí kontaktního formuláře:

ESSOX


Přihlásit se

Zapomenuté heslo Registrovat se

Zadat zákaznickou kartu

Registrovat se
KURsport.cz